identyfikator dla psa

Berneńczyk 4810

Pies

2 lata

billy

Łódź

Dodano: 2019-02-26 21:12

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

SZUKAMY DOBREGO DOMU DLA MŁODEGO BERNEŃCZYKA !!!
Wiek : 1 rok
Zdrowy, bezproblemowy, wesoły chłopak szuka rodziny, która aktywnie spędza czas, która popracuje nad jego manierami .
Obowiązuje wizyta przedadopcyjna i umowa adopcyjna.
Osoby zainteresowane adopcją pieska, zapraszamy do rozmowy telefonicznej z wolontariuszką.
Na smsy nie odpowiadamy.
Kontakt w sprawie adopcji:
501334187
Przed podjęciem decyzji o adopcji proszę wziąć pod uwagę że zwierzę wymaga opieki przez kilkanaście lat.


Kontakt

501334187

Rasa Billy należy do stosunkowo młodych ras, powstała w końcu 19. wieku we Francji. Nazwa rasy pochodzi od miejsca zamieszkania pierwszego hodowcy Gastona Hublota du Rivault - Château de Billy . Pierwszy miot nowej rasy przyszedł na świat w 1877 roku. Po 1945 roku Billy zagrożony był wyginięciem, drugą wojnę światową przeżyli tylko dwaj przedstawiciele rasy. Dopiero syn Hublota du Rivault – Anton zdecydował się w latach 50 – tych na jej odtworzenie. Poza Francją psy spotyka się zdecydowanie rzadko. Swoje cechy Billy zawdzięcza trzem wymarłym już rasom psów myśliwskich: Céris, Montaimboeuf i Larrye. Billy to psy wykorzystywane do polowań na sarny i dziki - jest wystarczająco szybki, by przez długi czas je tropić. Porusza się głównie galopem, jest bardzo wytrzymały na długich dystansach. Jego atletyczne zdolności i wyśmienity węch robią z Billy psa gończego extraklasy. Szczeka krótko, jasnym dźwięcznym donośnym głosem, w różnych tonach.Średnia długość zycia to 11 lat.

Dorosłe osobniki obu płci osiągają wagę 25 – 30 kg. Psy mają ok. 60 – 70 cm wzrostu, suki 50 – 62 cm. Dopuszczalne jest jedynie umaszczenie białe lub jasne, mogą mieć też kolor biały z cytrynowymi lub pomarańczowymi plamami. Billy mają ciemne oczy, z czarnym lub brązowym obramowaniem. Sierść jest krótka i gładka, w dotyku szorstka i sztywna , nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Ogon długi, uszy średniej długości, dość wysoko osadzone, raczej płaskie, w dolnej części lekko wywinięte. Głowa kształtna, średniej wielkości. Billy mają mocną atletyczną budowę ciała, przednie łapy mocniej rozwinięte i bardziej umięśnione od tylnych; dobrze rozwinięte, okrągłe, palce ciasno przylegają do siebie

Billy to pies gończy, nie nadaje się do trzymania w mieszkaniu, najlepiej czuje się na zewnątrz trzymany w dużym kojcu razem z innymi psami, z którymi bardzo dobrze się „dogaduje”. Są to spokojne psy, rzadko dochodzi między nimi do walk, bardzo lubią godzinami wylegiwać się w słońcu, dlatego dobrym rozwiązaniem jest ustawienie kojca w słonecznym miejscu, z możliwością schowania się w cieniu. Normalnie Billy jako pies gończy nie ma do czynienia z dziećmi, jednak jest bardzo przyjacielski i podczas spotkania okazuje wiele radości i serdeczności. Billy po prostu lubi dzieci i bardzo ostentacyjnie to okazuje. Jest psem bardzo aktywnym, potrzebuje bardzo dużo ruchu, uwielbia biegać długie dystanse.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//