identyfikator dla psa

Elza 4949

Suka

10 lat

mieszaniec

Mełgiew

Dodano: 2019-03-11 21:38

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Elza - łagodna, nieśmiała sunia - pilna adopcja.
Elza to ok. 9 letnia suczka średniej wielkości. Trafiła do schroniska w 2011 roku z Leopoldowa. Zawsze myśleliśmy, że nic nie jest w stanie jej złamać. Niestety - bardzo się myliliśmy. Dwa tygodnie temu jej koleżanka z boksu, Saba, z którą razem mieszkały, jadły i bawiły się przez kilka lat, pojechała do swojego nowego domu. Od tego czasu Elza rozpacza jak mały szczeniak, pozostawiony przez matkę. Całymi dniami i nocami płacze, nic ją nie interesuje, nie cieszy. Siedzi przyklejona do kraty boksu i wypatruje swojej przyjaciółki. Gdybyście tylko mogli zobaczyć jej oczy i usłyszeć tę rozpacz. Serce pęka nam na tysiące kawałków każdego dnia. Nie pomogło połączenie jej z innymi pieskami, nie pomaga czułość, głaskanie, ciepły głos. Ona po prostu tęskni.
Przez długi czas nikt się nią nie zainteresował, ale teraz Elzunia musi opuścić schronisko dla dobra jej psiej psychiki. Pomóżcie nam. Bardzo się o nią martwimy. Może ktoś zechciałby ofiarować jej swoje serce i kawałek podłogi, wynagrodzić jej to poczucie opuszczenia i samotności.
Elza jest nieśmiała, ale kiedy kogoś polubi stara się nawiązać kontakt. Jeżeli ktoś zbliży twarz do jej pyszczka chętnie rozdaje buziaki. Przynajmniej tak robiła do tej pory. Pochylcie się nad losem tej suczki, która właśnie straciła to, co było dla niej najważniejsze - najlepszego przyjaciela...
Schronisko w Krzesimowie jest w stanie likwidacji. Jeśli pieski nie znajda domów, trafią m.in. do schroniska w Radysach. Prosimy o dom dla Elzy!
Bardzo prosimy telefonować przed przyjazdem do schroniska.
Schronisko w Krzesimowie
Krzesimów Gajówka 237
21-007 Mełgiew
691 522 924
wolontariuszka 501 386 443
adopcje@krzesimow-schronisko.pl
http://labradory.info/viewtopic.php?p1089746

Kontakt

501 386 443

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//