Teryk 4950

Pies

1 rok 2 miesiące

sznaucer średni

Wrocław

Dodano: 2019-03-12 08:37

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Przebywające w naszym schronisku psy regularnie chodzą na spacery, są socjalizowane. Jeśli do nas zadzwonisz w sprawie adopcji, postaramy się udzielić obszernych informacji na temat każdego psa. PROSIMY O DOM DLA ŚREDNIEGO PIESKA. Imię: TERYK Wiek: 1- 1,5 roku Młody, średniej wielkości, sięgający pod kolano, ważący około 15 kg piesek w typie sznaucera czy teriera. Łagodny, pro-ludzki, przytulaśny, wesoły rodzinny pupil. Ładnie chodzi na smyczy. Do nowego domu psy (co do których nie było przeciwskazań zdrowotnych) jadą wysterylizowane, wszystkie posiadają komplet szczepień, są zaczipowane, opiekun otrzymuje książeczkę zdrowia zwierzaka z odpowiednimi wpisami. Pomagamy w transporcie. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt telefoniczny i rozmowę z wolontariuszką, na smsy nie odpowiadamy. Można dzwonić od 7.30-22.00 także w niedziele i święta. KONTAKT w sprawie adopcji: 534667299 psynowiny@gmail.com Przemyśl dobrze swoją decyzję. Zwierzę nie jest rzeczą, wymaga opieki przez kilkanaście lat.

Kontakt

534667299 psynowiny@gmail.com

Swoją nazwę otrzymał dopiero w 20. wieku. Wcześniej określano go mianem szorstkowłosego pinczera karłowatego. Był psem pilnującym domu, polującym na wszelkiego rodzaju gryzonie, wykorzystywano go także jako psa pilnującego podróżnych przed przestępcami. Pochodzi najprawdopodobniej z Bawarii i Baden Witembergii. Pierwszy klub rasy utworzono w 1895 roku w Nordhausen, zajął się on klasyfikacją różnych odmian sznaucerów. W 1907 roku utworzono Bawarski Klub Sznaucera. W 1925 roku sznaucer średni był o wiele bardziej popularny niż jego dwaj bracia; po II Wojnie Światowej większą popularność zyskał sznaucer miniaturowy. W 1956 roku ustalono nowy wzorzec rasy.

Szorstkowłosy, średniej wielkości, krępy pies, którego wysokość w kłębie odpowiada mniej więcej długości tułowia. Nie powinien sprawiać wrażenia ociężałego ani lekkiego. Muskulatura dobrze rozwinięta, kość mocna. USZY: cięte wysoko osadzone, noszone pionowo; ucho naturalne jest wysoko osadzone, w kształcie litery "v", załamane i swą wewnętrzną krawędzią przylegające do czaszki. Dopuszczalne jest także małe ucho stojące. OCZY - średniej wielkości są owalne, skierowane ku przodowi, ciemnej barwy, o żywym wyrazie. Dolna powieka ściśle przylegająca, spojówka niewidoczna. SZATA: okrywa włosowa jest szorstka, twarda, gęsta na grzbiecie wzniesiona, a więc nie długa i gładko przylegająca. Składa się z gęstego podszerstka i włosa okrywowego. Włosy na głowie i nogach twarde, na czole i uszach trochę krótsze. Typowymi cechami charakterystycznymi są twarda broda na kufie i krzaczaste brwi, zacieniające lekko oczy. Umaszczenie: pieprz i sól lub czarne. W przypadku sznaucerów o umaszczeniu pieprz i sól, ideałem hodowlanym jest średni odcień w równomiernym, dobrze pigmentowanym kolorze soli z pieprzem o szarym podszerstku. Wszystkie odcienie mają posiadać ciemną, podkreślającą wyraz rasy maskę, która powinna harmonizować z odcieniem szaty. Maska nie powinna być ani zbyt jasna ani za ciemna. WIELKOŚĆ I WAGA Wysokość w kłębie 45-50 cm. Waga: 13-20 kg.

To inteligentny, energiczny pies, który wymaga wczesnego ułożenia, powinien przejść szkolenie z posłuszeństwa. Można go trzymać w mieszkaniu, ale tylko pod warunkiem zapewnienia mu dużej dawki ruchu i sportu. Powinien mieć możliwość tak często jak to tylko możliwe swobodnego wybiegania sie np. na łące. Najmniejszy odgłos na klatce schodowej może być powodem długiego i głośnego ujadania. Trzeba możliwie wcześnie nauczyć go wszystkich obowiązujących zasad, inaczej może "tańczyć swojemu opiekunowi na nosie".

Lorem Ipsum

//