identyfikator dla psa

Skeruś 5051

Pies

5 lat

mieszaniec

Częstochowa

Dodano: 2020-10-16 04:42

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

5-letni, bardzo inteligentny psiak, którego już od urodzenia prześladował pech. Urodzony w lesie, praktycznie od szczeniaka wychowywał się w schronisku. Wycofany, wystraszony, bez możliwości nauczenia się kontaktu z człowiekiem. Nie otrzymał również szansy doświadczenia różnych bodźców, które są najistotniejsze w pierwszych miesiącach życia. Schronisko nie posiadało wolontariatu i przez ten fakt Skeruś zaprzepaścił swoją szansę nauczenia się wielu rzeczy. W momencie wprowadzenia wolontariatu, pies był na tyle przestraszony, iż sam dotyk ludzki sprawiał mu wręcz fizyczny ból. Miesiące ciężkiej pracy wolontariuszy spowodowały, że psina zaufała człowiekowi na tyle, iż zaczął jeść z ręki, jak również pozwolił na trzymanie go na kolanach. W wieku 3 lat przeniesiony został do hoteliku dla zwierząt, gdzie wykonano niesamowitą pracę behawioralną. Skeruś zaczął chodzić na szelkach na podwórku, jak również zaczął bezproblemowo dogadywać się z innymi czworonogami. W zasadzie to nigdy nie wykazywał agresji, natomiast warczenie było podyktowane tylko i wyłącznie strachem. Skeruś bezskutecznie szuka swojego domu od 4 lat i nigdy nie otrzymaliśmy ani jednego telefonu w jego sprawie. Dlaczego nikt nie chce podarować mu tej szansy? Przemyśl proszę jego adopcje. Podaruj mu normalność...

Istnieje możliwość dowozu psa do osoby adoptującej!
Po wizycie przed-adopcyjnej, ankiecie i zwrocie kosztów za paliwo.

Kontakt w sprawie adopcji: 604 656 241
W kontakcie prosimy o podanie imienia psa.

Aktualnie znajduje się w hotelu dla zwierząt, w okolicach Częstochowy.

https://piesdoadopcji.pl/pies/skerus/

Kontakt

Kontakt w sprawie adopcji: 604 656 241 W kontakcie prosimy o podanie imienia psa.

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//