Pogo 5058

Pies

6 lat

border terrier

Kłomnice

Dodano: 2019-08-01 12:29

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Miałem roczek jak oddano mnie do schroniska i tak naprawdę nie wiem czemu? Może już nie byłem tym ślicznym szczeniaczkiem a może moi Państwo nie potrafili poradzić sobie z opieka albo wyjeżdżali na wakacje? Nie wiadomo, lecz od tego czasu odbywam kare za niewinność i mieszkam kilka lat w schronisku. Nigdy nie zaznałem normalności ani nie miałem możliwości pobiegania po parku, ponieważ tutaj w schronisku tylko chodzę na smyczy z wolontariuszami albo jestem wypuszczany na wybieg o rozmiarach 5m x 5m. Niesprawiedliwe jest to życie tym bardziej ze względu na fakt, iż jestem bezkonfliktowym psiakiem. Kocham ludzi oraz nie mam problemu z zaprzyjaźnianiem się z innymi psimi kolegami. Siatki nie przeskakuję a na spacerkach zachowuje się poprawnie i bez żadnych wygłupów. Doprawdy już sam nie wiem jak się zachowywać, aby mnie zauważono. Próbowałem szczekania przez kraty i nawet wciskania łebka i wyciągania łapy po pachy, żeby tylko adoptujący mnie zauważyli. Niestety nic z tego. Jestem kosmaty i długowłosy i może myślą, że będzie ze mną dużo zachodu, by zachować mnie w czystości. No już sam nie wiem. Wolontariusze mnie uwielbiają i miłość jest obustronna, ponieważ uważam, że te dwunożne istoty to fajne stworzenia. Pogłaskają za uszkiem, robią masaż bioderek i nawet czasem dostaję w nagrodę jakiegoś smakołyka. Jednak wciąż jestem sam i nikt mnie nie chce na własność. Dlaczego? Pogo jest wykastrowany i posiada aktualne szczepienia. Mieszanka rasy border terrier. Istnieje możliwość dowozu psa do osoby adoptującej! Po wizycie przed-adopcyjnej, ankiecie i zwrocie kosztów za paliwo. Urodzony: 2013 W schronisku od: 2014 tel. 663 422 281 e-mail: info@piesdoadopcji.pl https://piesdoadopcji.pl/pies/pogo/ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt AS w Jamrozowiźnie (Śląsk). 30 km od Częstochowy.

Kontakt

tel. 663 422 281 info@piesdoadopcji.pl

Border Terrier był hodowany na granicy Północnej Anglii oraz Szkocji. Spotykano je już w XVIII wieku. Używany był głównie do wywabiania lisów z ich nor i zabijania ich. Psy tej rasy polowały także na wydry, borsuki i kuny.

Border Terrier mają zwykle około 30 centymetrów wysokości oraz ważą około 10 kilogramów. Posiadają gęstą i krótką sierść wewnętrzną oraz twardą, prostą, szorstką i blisko przylegającą do ciała zewnętrzną. Umaszczenie jest różne – od opalanego, poprzez rude aż po siwe, z możliwymi białymi plamkami. Są to psy średniej budowy, o charakterystycznym, nieco wydrowatym kształcie pyska. Ich nieduże, paciorkowate są ciemnoorzechowe o inteligentnym spojrzeniu. Uszy mają kształt litery V i zazwyczaj są ciemne. Są osadzone raczej z boku głowy i opadają na policzki. U tej rasy ogon jest krótki, gruby u nasady i zwężający się ku końcowi. Osadzony jest nie za wysoko, a gdy pies czuje niebezpieczeństwo ogon sterczy do góry, ale nie zawija się na plecy. Border Terriery żyją do 15 lat.

Border Terrier to pieski o ogromnej ilości energii, żywotne, wytrzymałe i odporne. Są odważne, krzepkie i dobroduszne. Przedstawiciele tej rasy należą do psów średnio niezależnych oraz inteligentnych. Są to psy przyjazne, rozbrykane i swawolne. Mimo to są to psy łagodne i spokojne. Border Terriery dobrze współżyją z dziećmi. W stosunku do innych psów są raczej łagodne, ale nie powinno się ich trzymać w domach z kotami lub innymi małymi zwierzętami domowymi. Border Terriery zostawione same mogą zacząć niszczyć otoczenie, a nadmiernie znudzone lub samotne szczekać. Są to psy z rezerwą podchodzące do obcych, ale nie agresywne. Rasa nie jest zalecana początkującym, apatycznym lub prowadzącym mało aktywny tryb życia hodowcom.

Lorem Ipsum

//