identyfikator dla psa

Karat 5067

Pies

14 lat

mieszaniec

Częstochowa

Dodano: 2019-09-30 03:19

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Niesamowity pies, wykazujący niespotykaną inteligencję. Lata w schronisku spowodowały, iż psiak był wycofany i nieufny, jak również kilka lat cierpiący na przewlekłe zapalenie zewnętrznego kanału słuchowego ucha prawego. Pomimo ogromnego cierpienia, nie wykazywał żadnej agresji, jedynie popiskując przy próbie dotykania ucha. Schowany w kącie budy spędził kilka lat. W końcu dla Karata przyszedł ten wyjątkowy dzień, gdy został dostrzeżony przez dwie wolontariuszki, które przez pół roku próbowały pokazać psiakowi, ze świat nie jest taki okrutny. Kiedy okazało się, że Karat musi przebywać w czystym środowisku w celu kontynuowania leczenia postawiono wszystko na jedną kartę. Został zabrany do domów tymczasowych wolontariuszy, którzy naprzemiennie zaczęli troskliwie opiekować się nim, jednocześnie prowadząc leczenie. I tutaj wkroczyła Fundacja „Psia Duszka”, która od samego początku zadeklarowała się ponosić niemałe koszty leczenia. Pasmo pozytywnych zdarzeń spowodowało, iż Karat stał się otwartym, przyjacielskim i kochanym psem, który wciąż czeka na SWÓJ JEDYNY DOM. Karat toleruje inne psy i koty. Zaadoptujesz psiaka i zapiszesz się jako ostatni element w Happy Endzie? Karat jest wykastrowany i posiada aktualne szczepienia.

Edit: Karat przebywa obecnie w domu tymczasowym w Częstochowie ze względu na leczenie ucha.

Istnieje możliwość dowozu psa do osoby adoptującej!
Po wizycie przed-adopcyjnej, ankiecie i zwrocie kosztów za paliwo.

Urodzony: 2006
W schronisku od: 2013

tel. 604 656 241
e-mail: info@piesdoadopcji.pl
https://piesdoadopcji.pl/pies/karat/

Kontakt

tel.604656241 info@piesdoadopcji.pl

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//