identyfikator dla psa

Dagi 5119

Pies

12 lat

mieszaniec

Kłomnice

Dodano: 2019-04-07 19:51

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Psina jest trochę wycofana i zamknięta w sobie, jednocześnie nie mając jeszcze do człowieka pełnego zaufania. Obecnie najpewniej czuje się siedząc w budzie, natomiast na wybieg przenoszony jest w transporterku. Kiedy widzi, że człowiek znajduje się w pewnej odległości, to pozwala sobie na ostrożne obserwowanie otoczenia i kontrolowany spacerek we własnym towarzystwie. Nie wyraża agresji, ani nie warczy, jednak dotyk człowieka sprawia mu pewien dyskomfort. Od dłuższego czasu jest poddawany socjalizacji, poprzez przymusowe przebywanie w towarzystwie Wolontariuszy, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby pozbawić Dagiego jego lęków. To pies inteligentny, nie wdający się w konflikt z innymi psami. Można powiedzieć, ze żyje w swoim, bezpiecznym świecie, który powinien być zamieniony na świat zewnętrzny. Pobyt we własnym domu będzie najlepszą socjalizacją dla Dagiego, który ma ogromne szanse na otworzenie się na człowieka, jeśli tylko będzie mu dana na to szansa.

Edit: obecnie psinka wychodzi na smyczy co oznacza, iż wykazał ogromną chęć nawiązania nici porozumienia z człowiekiem. Należy to z pewnością docenić i dać mu szansę na normalny dom….

Mały, czarny, podpalany, krótkowłosy.
Urodzony: 2008
W schronisku od: 2012
Jesteśmy w stanie zorganizować transport do 150 km w obrębie schronis

Kontakt

tel.604656241 info@piesdoadopcji.pl

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//