identyfikator dla psa

Aster 5137

Pies

10 lat

border collie

Kłomnice

Dodano: 2019-09-14 02:17

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Witam, witam i o zdrówko pytam. Jestem Aster i szukam fajnego domku, w którym mógłbym bawić się z innymi psiakami lub z dziećmi. Jak widzicie uwielbiam zabawę piłeczką i jest to moja jedna z nielicznych rozrywek w schronisku. Powiem Wam szczerze, że nie mogę doczekać się odwiedzin wolontariuszy, ponieważ jestem zabierany na wybieg. Tam to się dzieje! Podrzucanie piłki, skoki, fikołki i swawole! No po prostu uwielbiam to i wtedy czuję, że żyję i że świat wcale nie jest taki smutny. No cóż, są to krótkie chwile radości i szczęścia, ponieważ po godzince jestem odprowadzany do swojego kojca, ponieważ inne psiaki czekają. A jest nas naprawdę wielu i ja to wszystko rozumiem, wolontariuszy mało, a psiaków całe schronisko, ale mimo wszystko jest mi smutno. Nikt nie chce mnie adoptować! A czemu? No przecież potrafię polizać po twarzy, pobawić się a kiedy trzeba to i spokojnie iść na spacer na smyczy. Nie zaczepiam innych kolegów, nie sprawiam problemów, nie przeskakuję przez siatki, nie robię podkopów, nie otwieram sam skobelka od boksu. No wzór cnót! I Cóż z tego, wciąż jestem SAM. Zapraszam do poznania mnie osobiście. Aster jest wykastrowany i posiada aktualne szczepienia. Istnieje możliwość dowozu psa do osoby adoptującej! Po wizycie przed-adopcyjnej, ankiecie i zwrocie kosztów za paliwo. Urodzony: 2009 W schronisku od: 2012 tel. 663 422 281 e-mail: info@piesdoadopcji.pl https://piesdoadopcji.pl/pies/aster/ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt AS w Jamrozowiźnie (Śląsk). 30 km od Częstochowy.

Kontakt

tel. 663 422 281 e-mail: info@piesdoadopcji.pl

Border Collie wyhodowano na granicy Anglii i Szkocji, stąd wzięła się ich nazwa. Selekcja, którą przeprowadzano miała prowadzić do wyhodowania psów zdeterminowanych i przystosowanych do pracy na nierównych, skalistych terenach. Są bardzo cenione za ich zdolności pasterskie. Dziś są popularnymi kompanami farmerów, rodzin i utalentowanymi psami wystawowymi. Świetnie sprawdzają się także jako psy szukające ludzi uwięzionych przez lawiny oraz jako psy tropiące.

Border Collie to średniej wielkości, wysportowane psy. Mają mocne, muskularne ciało, przez co psy sprawiają wrażenie niezwykle wytrzymałych. Osiągają około 55 centymetrów wysokości oraz 45 kilogramów wagi. Posiadają płaską i niezbyt szeroką głowę o inteligentnym i pełnym zainteresowania wyrazie. Oczy są średniej wielkości, owalne i w przeróżnych odcieniach brązu. Uszy są średniej wielkości, jedno lub oba są postawione. Ciało jest silne, klatka piersiowa umiarkowanej szerokości. Kiedy pies jest skoncentrowany na wykonywaniu powierzonego mu zadania ogon jest noszony nisko, końcówka może zakręcać się ku górze. W stanie zaalarmowania ogon jest podniesiony wysoko jak sztandar. Border Collie mają podwójną, wodoodporną i grubą sierść. Wewnętrzna warstwa jest gęsta, miękka i krótka. Zewnętrzna jest szorstka w dotyku, może być prosta lub falowana.

Border Collie to psy wysportowane, które cechuje duża odporność. Posiadają duże zapasy energii, pewności siebie i determinacji. Poruszają się lekko, z gracją. Psy cechuje wysoka inteligencja, są bystre, oddane i mocno przeczulone na punkcje powierzonych im zadań. Nadają się tylko dla hodowców doświadczonych, którzy poświęcą im dużo czasu i zapewnią dużo ruchu. Pozostawione same na długi czasu mogą przejawiać niepokój i skłonności do niszczenia. Raczej dobrze współżyją z innymi psami, jednak nie powinny być trzymane w domach razem z kotami lub innymi zwierzętami domowymi. W stosunku do obcych psy te są pełne rezerwy, ale nie bywają agresywne.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//