Ares 5139

Pies

6 lat

parson Russell terrier

Kłomnice

Dodano: 2019-07-26 20:16

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Ten psiak z pewnością ma coś z rasy Parson Russell terrier, ponieważ jego umaszczenie wskazuje na domieszkę psa wręcz wystawowego. Ponadto posiada wrodzony dar słuchania człowieka, skory do nauki i chętnie wykonujący jego polecenia. Niestety nikt z wolontariuszy nie ma na tyle czasu, aby uczyć go komend, lecz jesteśmy przekonani, iż w domowym zaciszu byłby w stanie szybko opanować najpotrzebniejsze polecenia. Na spacerze Ares kontroluje czy człowiek podąża za nim, jednocześnie obwąchując każdą trawkę i obserwując otoczenie. Nie lubi wdawać się w żadne utarczki z innymi psami maksymalnie skupiając się i delektując półgodzinną wolnością na spacerku. Nasze podejrzenia co do jego korzeni myśliwskich potwierdziły się z chwilą, gdy dokonaliśmy testu na kota tzn. stworzyliśmy warunki, aby Ares mógł zauważyć kota w celu obserwacji jego zachowania. I bingo-chciał go złapać i domyślcie się sami. Tak wiec rodzina adoptująca nie może posiadać innych zwierzaków poza psami, gdyż zapewne koty, zajączki, myszy i inne pomniejsze byłyby zagrożone. Jak na psa – myśliwego przystało potrafi też pięknie przeskakiwać przez 1,5 metrowe płoty, dlatego najlepszymi warunkami do zamieszkania dla niego byłby blok lub dom z wysokim murem. Jego największą zaletą jest jednak wspaniała interakcja z dziećmi, po prostu je uwielbia. Delikatny, taktowny, kochający bawić się z milusińskimi. Może jest ktoś, kto chce odmienić jego życie? Pies jest wykastrowany i posiada aktualne szczepienia. Istnieje możliwość dowozu psa do osoby adoptującej! Po wizycie przed-adopcyjnej, ankiecie i zwrocie kosztów za paliwo. Urodzony: 2013 W schronisku od: 2014 tel. 663 422 281 e-mail: info@piesdoadopcji.pl https://piesdoadopcji.pl/pies/ares/ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt AS w Jamrozowiźnie (Śląsk). 30 km od Częstochowy.

Kontakt

tel. 663 422 281 info@piesdoadopcji.pl

Rasa została uznana oficjalnie w styczniu 1990 roku przez brytyjski Kennel Club. Parson russell terier musiał długo czekać na przyjęcie go do kręgu psów rasowych. Skąd pochodzi ten mały muskularny psiak z dużym temperamentem? W 1810 roku student teologii Jack Russell kupił od swojego mleczarza suczkę, która miała w sobie wiele cech foxteriera. Suczka towarzyszyła mu w polowaniach i świetnie się sprawdzała. Jack Russell przyczynił się do powstania nowej rasy, krzyżując swoją suczkę z szorstkowłosym psem o białym umaszczeniu z czarnymi i rudymi plamami.

Aktywny, ruchliwy, chętny do pracy, zbudowany tak, by był szybki i wytrzymały. Harmonijny w obrysie i zwinny. Oczy w kształcie migdała, dość głęboko osadzone, ciemne o bystrym wyrazie. Uszy małe, w kształcie litery „V”, opadające do przodu, noszone ściśle przy głowie. Koniuszki sięgają zewnętrznego kąta oka. Ogon kopiowany: pozostaje w odpowiedniej proporcji do całości ciała. Mocny, prosty, osadzony średnio wysoko. Unosi się wyraźnie, gdy pies jest w ruchu. Ogon niekopiowany: średniej długości i tak prosty, jak to jest tylko możliwe. Pasuje do całości sylwetki psa. Gruby u nasady, cieńszy u końca. Osadzony średnio wysoko. Unosi się wyraźnie, gdy pies jest w ruchu. Sierść twarda z natury, ścisła i gęsta tak u odmiany krotko, jak i szorstkowłosej. Brzuch i spód tułowia są owłosione. Umaszczenie: całkowicie białe lub dominująco białe z łatami barwy podpalanej (płoworudej), cytrynowej lub czarnej. Mogą występować wszelkie kombinacje tych trzech barw. Preferowane są kolorowe znaczenia nie wychodzące poza głowę i nasadę ogona. WZROST: psy - idealna wysokość w kłębie: 36 cm, suki - idealna wysokość w kłębie: 33 cm.

To ruchliwy i ciekawski pies, który interesuje się wszystkim co się dzieje wokół niego. Spacery w jego towarzystwie są pełne niespodzianek i mogą stać się prawdziwą przygodą. To wspaniały pies towarzyszący, jest wesoły, czujny, zabawny, świetnie sprawdza się jako pies stróżujący. Jego wychowanie powinno rozpocząć się bardzo wcześnie, właściciel powinien wykazać się konsekwencją w egzekwowaniu wcześniej wyuczonych poleceń. Lubi dzieci, potrafi godzinami z nimi dokazywać. W małym mieszkaniu czuje się źle, jest smutny, może być agresywny. Powinien mieszkać w domu z ogrodem, im więcej ma ruchu, tym łatwiej nad nim zapanować. Właściciel parson russell teriera może być pewien, że jego pupil w krótkim czasie przekopie mu dokładnie wypielęgnowany ogródek

Lorem Ipsum

//