Tic 5142

Pies

8 lat

canaan dog

Częstochowa

Dodano: 2019-08-20 02:59

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Tic był to jeden z najbardziej przerażonych psiaków w schronisku, który spędził kilka lat w budzie, załamany i przerażony. Pierwszy kontakt z człowiekiem to łapanie go do kontenera a czynność ta zajęła pół godziny. Kolejnym krokiem było samodzielne wchodzenie do kontenera a potem wychodzenie na wybieg, co akurat sprawiało mu przyjemność. Jednak była przed nim jeszcze daleka droga do zaufania człowiekowi. Podawane mu były leki na uspokojenie Zylkene, jak również otrzymał obrożę uspokajającą. Mieliśmy nadzieję, iż środki te pomogą w szybkiej socjalizacji pieska. Na szczęście mieliśmy rację, ponieważ po pięciu miesiącach Tic przestał sikać ze strachu na nasz widok a nawet grzecznie czekał na zapięcie na smycz. Uważaliśmy, iż jest to ogromny sukces, ponieważ psina zaczęła nas poznawać i przestał bać się ludzkiego dotyku. Minęło kolejne półrocze i nic, żadnego postępu. Po rocznej pracy z nim zdecydowaliśmy się na umieszczenie Tica w Fundacji Psia Duszka, która profesjonalnie zajęła się socjalizacją. I tutaj ogromny sukces. Pies zaczął wychodzić na normalne spacery i to nawet z nastoletnimi wolontariuszami. Wystarczyła zmiana otoczenia, więcej poświęconego mu czasu a efekty są piorunujące. Jesteśmy przekonani, iż kolejna zmiana będąca DOMEM – poczyni cuda! Tic potrzebuje swojego człowieka, kochającego i czułego. Jednak wielodzietna rodzina lub inne zwierzęta mogłyby Tica wciąż przerażać, tak więc samotny człowiek lub spokojne środowisko rodzinne to jest to czego dla niego szukamy. Przemyśl, zastanów się. Miałbyś wyjątkowego przyjaciela. Pies jest wykastrowany i posiada aktualne szczepienia. tel. 694 132 231 e-mail: kontakt@psiaduszka.pl http://psiaduszka.pl/psiaki/tic/ Przebywa obecnie w okolicy Częstochowy, gdzie czeka z niecierpliwością na swój domek.

Kontakt

Tel: 694 132 231 e-mail: kontakt@psiaduszka.pl

Canaan Dog to pies z grupy psów pasterskich. Pochodzi od grupy półdzikich psów, które nazywane są pariasami. Jest to bardzo stara rasa, hodowana na Środkowym Wschodzie już ponad 2000 lat przed naszą erą. Izraelici używali ich do stróżowania. Rasa ta była także używana podczas Drugiej Wojny Światowej do strzeżenia, tropienia oraz patrolowania. Obecnie przedstawiciele tej rasy nadal wykonują podobne obowiązki. Są głównie wykorzystywane w Izraelu, Zachodniej Europie, Anglii i w Stanach Zjednoczonych.

Canaan Dog mierzy około 60 centymetrów wysokości oraz waży 25 kilogramów. Psy tej rasy mają ciało średniej budowy, lekko kwadratowe. Mają klinowatą głowę, średniej szerokości pysk o bystrym wyrazie. Oczy są ciemne, w kształcie migdała, osadzone lekko pod kątem. Uszy są stojące, średniej wielkości lub duże, szerokie przy nasadzie oraz zwężające się ku końcowi, z zaokrąglonymi czubkami. Są to psy mocno zbudowane, ale zarówno silne. Ogon jest osadzony wysoko i zakręcony nad grzbietem. Canaan Dog posiada podwójną sierść. Wewnętrzna jest miękka i gęsta, zewnętrzna szorstka, prosta i krótka. Rasa ta występuje zwykle w kolorze białym lub piaskowym lub ich połączeniu. Dopuszczalne są także wszystkie inne umaszczenia.

Są to psy szybkie i energiczne. Cechuje je duża wytrzymałość i zwinność. Są wysportowane i przyzwyczajone do ciężkiej pracy. Canaan Dog to psy pełne rezerwy w stosunku do obcych, ale także bardzo dociekliwe, lojalne i kochające. Mają bardzo dobrze wykształcone zmysły powonienia i słuchu, co robi z nich doskonałych stróży. Ponadto są bardzo inteligentne i czujne. Nie najlepiej znoszą pozostawienie same sobie na dłuższy czas. Należy je często wyprowadzać na spacery. Świetnie nadają się do domów, gdzie są starsze dzieci. Nie nadają się do rodzin, w których są inne psy tej samej płci, koty lub inne domowe zwierzątka. Nie są zalecane dla nowicjuszy w hodowli psów, wymagają dużo ruchu i zaangażowania, ale szybko się uczą.

Lorem Ipsum

//