Fenek 5191

Pies

7 lat

mieszaniec

Kłomnice

Dodano: 2019-08-01 03:08

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Pamiętny był dzień poznania Fenka w schronisku, ponieważ zapoznanie było nad wyraz burzliwe. Skaczący do krat, zły na cały świat próbował pokazać wszystkim światu kto tutaj rządzi. Na szczęście dwie wolontariuszki postawiły sobie za cel, aby przekonać Fenka, że ludzie nie są wcale tylko niegodziwymi istotami. Czas najwyższy, aby zapoznać się a może i nawet zaprzyjaźnić. Na początku szczekanie, przygryzanie rąk i agresja. Po kilku tygodniach zdobył się na odwagę, aby wejść do transporterka i pozwolił przenieść się na wybieg, gdzie z ciekawością przyglądał się innym psiakom. Minęło kilka miesięcy i nastąpił kolejny przełom, próba założenia obroży. Owszem trwało to może z pół godziny, podczas których walczył z wolontariuszką, żeby ta zrezygnowała z prób i dała mu spokój. Udalo się! Od tamtej pory był już zapinany na smycz, aczkolwiek wciąż zapierając się byleby tylko nie wyjść na światło dziennie i nie spotkać niebezpieczeństw, które czają się za murami kojca. Początkowo ciągniecie, potem niepewny trucht, następnie spacer przepełniony strachem i niepewnością. Z chwilą gdy zrozumiał, że wychodzenie poza schronisko to sama przyjemność i nastąpiła przemiana wewnętrzna psiaka. Kolejni wolontariusze mieli przyjemność spacerować z Fenkiem, który z przestraszonego psa zmienił się w ufną istotę, która marzy o smyraniu i głaskaniu. Najśmieszniejszy jest fakt, iż pies wciąż próbuje pokazać zza krat jaki jest straszny, lecz wolontariusze tylko uśmiechają się pod nosem i bezproblemowo wchodzą, zapinają smycz i przekazują w ręce rodzin z dziećmi na niedzielnych spacerkach. Fenek to gwiazda socjalizacji, cierpliwy w stosunku do dzieci, skory do zabawy. Po prostu cudo! Jak myślicie? Zasłużył na nagrodę? Czas najwyższy, aby dostał w prezencie DOM. Istnieje możliwość dowozu psa do osoby adoptującej! Po wizycie przed-adopcyjnej, ankiecie i zwrocie kosztów za paliwo. Urodzony: 2012 W schronisku od: 2015 tel. 663 422 281 e-mail: info@piesdoadopcji.pl https://piesdoadopcji.pl/pies/fenek/ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt AS w Jamrozowiźnie (Śląsk). 30 km od Częstochowy.

Kontakt

tel. 663 422 281 info@piesdoadopcji.pl

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

//