identyfikator dla psa

Cygan 5238

Pies

14 lat

owczarek niemiecki

Łódź

Dodano: 2019-04-20 22:58

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Cygan - od pięciu lat tkwi w ciszy i zapomnieniu.
Dla Cygana świat zawalił się w grudniu 2013 roku, gdy krótko przed Bożym Narodzeniem utracił swój dom i po śmierci Pana trafił do schroniska.
Cygan przybył do nas zadbany, ale bardzo nieufny i przerażony tym, co się stało. Urodzony ok. 2006r. Ma problemy ze wzrokiem, słabo widzi, co potęgowało tylko zagubienie i dezorientację. Czuł i słyszał stres, hałas, pełną cierpienia i beznadziei atmosferę schroniska, ale nie wiedział, gdzie i dlaczego trafił. Nie jest psem otwartym, nie ma silnego charakteru. Prawdopodobnie był bardzo zżyty ze swoim Panem, który był dla niego całym światem, nie wie więc jak zareagować, gdy ten świat tak bardzo się zmienił. Z przerażeniem obserwowaliśmy depresję i zagubienie psa. Śmierć opiekuna i schronisko odebrały mu siły życiowe, pozostał cień dawnej dumy i dostojeństwa.
Długo trwało, zanim opiekunowie i wolontariusze zyskali zaufanie Cygana. Teraz psiak, nawet źle widząc, doskonale rozpoznaje pozostałymi zmysłami i sercem osoby, które zajmują się nim, bardzo cieszy się na ich widok, serdecznie wita, prosi o głaski, smakołyki, spacer, jest posłuszny i radosny. Ale wobec osób nieznanych jest trochę nieufny. Brak wszystkich zmysłów, niepełne postrzeganie powodują lękliwość i niepewność. Potrzebuje opiekuna, który cierpliwie i konsekwentnie da mu czas na poznanie siebie i nowego domu, któremu zaufa, przy którym wyluzuje się i zyska poczucie bezpieczeństwa.
Zdajemy sobie sprawę, że Cygan ma minimalne szanse na adopcję, nie zwraca niczyjej uwagi, przegrywa z olbrzymią konkurencją młodszych psów.
To psiak dla opiekuna doświadczonego w pracy ze słabowidzącymi i lękliwymi psami, raczej samotnej osoby czy pary osób w średnim wieku, nie do rodziny z dziećmi.
Czy znajdzie się ktoś, kto zechce przywrócić niełatwemu i niemłodemu Cyganowi utracone szczęście i pozwoli mu odejść przy swoim boku?
To chyba raczej pytanie retoryczne...
My, którzy zajmujemy się Cyganem bardzo go kochamy. Cieszy nas zaufanie i przywiązanie, jakim nas obdarza. Wiemy, że w pierwszej chwili nie zachwyci obcych osób przymilnością czy otwartością, ale gdy już zaufa, jego miłość i oddanie będzie ogromne. Samotne psie serce Cygana tęskni za nowym opiekunem, tylko dla niego i do końca życia.
Więcej informacji o psie chętnie udzielą wolontariusze.

Kontakt

Ania 505 105 026 Kasia 503 652 679 Schronisko dla Zwierząt w Łodzi ul. Marmurowa 4 91-610 Łódź 42 656-78-42 schronisko.biuro@o2.pl http://labradory.info/viewtopic.php?p=1090581

Już od 7. wieku znana jest w Niemczech rasa owczarka, która posiada wszystkie cechy psa pasterskiego i zaganiajacego: spokój, posłuszeństwo i wytrzymałość. Dopiero w 19. wieku zwrócono szczególnę uwagę na jego nadzwyczajne cechy. W 1871 roku królewski rotmistrz Max Emil Friedrich von Stephanitz opisał owczarka niemieckiego następujaco: Owczarek niemiecki to pies, który żyje w Niemczech i dzięki ciągłym ćwiczeniom wspaniale panuje nad swoim ciałem i psyche. W 1899 roku rozpoczął planową hodowlę rasy. W tym samaym czasie powstał Związek owczarków niemieckich, który oficjalnie ogłosił standard rasy. Owczarki niemieckie cechuje wysoki stopień posłuszeństwa oraz zdolność do szybkiego uczenia. Są lojalne, odważne, przywiązane do rodziny, odporne na warunki atmosferyczne. Rasa charakteryzuje się inteligencją i bystrością. Wykorzystywana do pracy w policji i słuzbie celnej.

Wielkości / wagi - psy: Wysokość w kłębie - 60 cm do 65 cm , waga - 30 kg do 40 kg Wielkości / wagi - suki: Wysokość w kłębie - 55 cm do 60 cm, waga - 22 kg do 32 kg Owczarek niemiecki jest średniej wielkości, lekko wydłużony, silny i dobrze umięśniony, o suchych kościach i zwartej całej budowie. Uszy stojące o średniej wielkości, które noszone są prosto i jednakowo skierowane (nie ściągnięte w bok), są one zakończone w szpic i małżowinami ustawione do przodu. Ogon: sięga co najmniej do stawu skokowego, jednak nie poza środek śródstopia. Od spodu jest nieco obficiej uwłosiony i noszony jest miękkim łukiem, przy czym w podnieceniu i w ruchu może być noszony bardziej podniesiony, ale jednak nie powyżej linii poziomej. Prawidłowa okrywa włosowa owczarka niemieckiego to twardy włos z podszerstkiem. Włos okrywowy powinien być możliwie gęsty, właściwie twardy i dobrze przylegający. Na głowie włącznie z wnętrzem uszu, na przednich częściach kończyn, łap i palców nieco dłuższy i gęściejszy. Na tylnych częściach kończyn włos przedłuża się, aż do stawów śródręcza wzgl. do stawów skokowych, na tylnych częściach ud tworzy umiarkowane portki. Umaszczenie: czarne z czerwonobrązowym, brązowym, żółtym do jasnoszarego podpalaniem. Czarne lub szare jednobarwne, z szarymi lub ciemniejszymi przesianiami, czarnym czaprakiem i maską. Dopuszczalne, ale niepożądane są nieznaczne, małe białe znamiona na piersi, jak również jasne części wewnętrzne. Płytka nosowa we wszystkich rodzajach umaszczeń musi być czarna. Podszerstek wykazuje lekkie szare ubarwienie.

Mocną stroną owczarka niemieckiego jest jego wytrzymałość, posłuszeństwo, łatwośc dopasowywania się do różnych sytuacji i wierność. Jest bardzo inteligentny i wielostronny. Nad źle wychowanym bardzo trudno jest zapanować. To świetny pies stróżujący, fantastycznie sprawdza się jako pies ratownik w czasie trzęsień ziemi, katastrof lotniczych czy po zejściach lawin. Jego wierność i zdyscyplinowanie to cechy, dzięki którym jest świetnym przewodnikiem niewidomych i niepełnosprawnych. Właściwie wychowany od szczeniaka, wyrośnie na posłusznego, spokojnego, łagodnego psa, godnego zaufania. Im więcej ma dla siebie miejsca, tym bardziej jest zadowolony. Ale dopasuje się do życia w mieszkaniu, pod warunkiem, że opiekun zapewni mu dużo ruchu. To pies, któremu nie wystarcza krótki spacer wkoło bloku, musi mieć zajęcie i konkretne zadania, żeby mógł się wykazać nabytą wiedzą.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//