identyfikator dla psa

Hol 5246

Pies

5 lat

chart polski

Kraków

Dodano: 2019-04-23 10:16

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Przebywające w naszym schronisku psy regularnie chodzą na spacery, są socjalizowane. Jeśli do nas zadzwonisz w sprawie adopcji, postaramy się udzielić obszernych informacji na temat każdego psa.
PROSIMY O DOM DLA PSA W TYPIE CHARTA.
HOL, 4-letni, duży, spokojny, dystyngowany.
Wyrwany z koszmaru, zaniedbany, wychudzony z kiepską sierścią trafił do schroniska już jakiś czas temu razem ze swoim młodszym ,rocznym bratankiem BOLEM.
U nas psy odzyskały formę, nabrały masy, stan sierści HOLA znacznie się poprawił , jest pięknym, szlachetnym psem. Cudowny, wzruszający i przekochany.
Przyjazny zarówno do ludzi jak i psów, reakcje na koty możemy sprawdzić.
Cześć zdjęć robiona w momencie jak HOL do nas trafił stąd przerzedzenia w sierści.
Do nowego domu psy (co do których nie było przeciwskazań zdrowotnych) jadą wysterylizowane, wszystkie posiadają komplet szczepień, są zaczipowane, opiekun otrzymuje książeczkę zdrowia zwierzaka z odpowiednimi wpisami.
Pomagamy w transporcie.
Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt telefoniczny i rozmowę z wolontariuszką, na smsy nie odpowiadamy.
Można dzwonić od 7.30-22.00 także w niedziele i święta.
KONTAKT w sprawie adopcji:
534667299
psynowiny@gmail.com
Przemyśl dobrze swoją decyzję. Zwierzę nie jest rzeczą, wymaga opieki przez kilkanaście lat.

Kontakt

534667299 psynowiny@gmail.com

Pierwsze ślady istnienia chartów w Europie pochodzą z czwartego wieku przed Chrystusem. Prawdopodobnie rozprzestrzeniły się one tu dzięki migracjom plemion celtyckich. Chart polski wykazuje wiele cech wspólnych z saluki (chartem perskim), między innymi umaszczenie. Także rozmieszczenie długiego włosa – na tylnej stronie ud i spodniej stronie ogona – wskazuje na pokrewieństwo z saluki. Współczesną hodowlę chartów polskich zapoczątkował Stanisław Czerniakowski, który skojarzył sukę Tajgę i psa Elbrusa – tak urodził się pierwszy zanotowany miot chartów polskich. Niezmienny wygląd charta polskiego w malarstwie dowodzi, że pomimo ewentualnych krzyżówek rasa zachowała swój oryginalny wygląd aż do końca 19. wieku.

Chart polski jest to pies duży, muskularny, silny, wyraźnie mocniejszy od innych chartów krótkowłosych. Wyglądem najbardziej zbliżony jest do charta typu azjatyckiego, który jest jego przodkiem. Mocny kościec, zwarta budowa ciała, wyraźna muskulatura i mocne szczęki świadczą o tym, że pies ten był używany do polowania w trudnych warunkach polskiego klimatu. Oczy: zależnie od maści psa tęczówka ma odcień od ciemnobrązowego do bursztynowego.Oczy są wyraziste, dość duże, ustawione lekko ukośnie, kształtu migdałowego. Wyraz oczu czujny i przenikliwy. Uszy średniej wielkości, dość wąskie, osadzone na wysokości oczu. Ogon długi, mocny u nasady, w spoczynku nisko noszony, koniec ogona powinien być sierpowato zakręcony ku górze lub tworzyć pierścień. Ogon ozdobiony piórem. Włos w dotyku sprężysty, dość twardy, niejednakowej długości na tułowiu : na kłębie włos dłuższy, na bokach, mostku i kończynach jest najkrótszy, brzuch pokryty delikatnym i rzadkim włosem. Na tylnej stronie ud i na spodniej stronie ogona włos jest dłuższy, ale też twardy. Portki i pióro wyraźne. Umaszczenie wszystkie kolory są dopuszczalne. Pożądana wysokość w kłębie u suk : 68 - 75 cm, u samców 70 - 80 cm.

To pies o zrównoważonej psychice, wytrzymały, samodzielny. Lubi dominować, niektóre osobniki posiadają silny instynkt terytorialny co jest cechą często występującą w tej rasie, a rzadką u chartów w ogóle . Charty polskie wykorzystywano do polowań na wilki, zające i ptaki. Wykorzystywany w torowych wyścigach chartów, oraz coursingach. Ze względu na swoje rozmiary i wymagania chart polski nie jest w Polsce tak popularny jak inne rasy psów myśliwskich. Potrzebuje dużo ruchu, najlepiej będzie się czuł w domu z ogrodem.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//