identyfikator dla psa

Walduś 5463

Pies

8 lat

jamthund

Częstochowa

Dodano: 2019-07-10 00:45

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Walduś cudny pies, którego nie da się nie kochać czeka na Ciebie! Walduś ma obecnie koło 6 lat, w swoich łapkach ma jeszcze dużo siły i do lenia nie należy. Ładnie chodzi na smyczy i nie jestem psem konfliktowym. Walduś nie chce być psem typowym podwórkowym, jest bardzo uczuciowy i widzi siebie na dywaniku koło sowich ludzi. Waldek to piękny, kochany pies, przed laty wisiał na sznurku przy rozpadającej się budzie ze sznurkiem wrośniętym w szyję. Obecnie, mając dookoła inne psy i ludzi, Waldek jest wspaniałym, uroczym psem, bardzo przyjaznym. Nie popada w konflikty z psami, chętnie zamieszka np. z jakąś miłą koleżanką Jest łagodny, przyjacielski. Lubi spacery, potrafi spacerować na smyczy. Waldek szuka domu takiego raz na zawsze. Bez bud, łańcuchów, sznurków i złych ludzi. Waldek ma być kanapowcem i takiego domu mu szukamy. Pies jest wykastrowany i posiada aktualne szczepienia. Pies przypomina rasę Jamthund (Szwedzki elkhund).


Przebywa obecnie w okolicy Częstochowy, gdzie czeka z niecierpliwością na swój domek.

Kontakt

tel.694 132 231 e-mail: kontakt@psiaduszka.pl

Nazwa jämthund pochodzi od krainy Jämtlandii. Szpic ten jest popularny w Szwecji, jednak rzadko spotykany poza nią. Dopiero w 1946 roku jämthunda uznano za odrębna rasę. Powodem tego był fakt, że mniejsze norweskie elkhundy i jämthundy uważano na wystawach jako tę samą rasę. Jämthund używany jest głównie do polowania na łosie; czasem również na niedźwiedzie i rysie (częściej w dawnych czasach). To odważny, silny i wytrzymały pies. Współcześnie jest wykorzystywany do polowań na różnorodną zdobycz Jämthund jest psem pewnym siebie i inteligentnym.

Duży, prostokątny szpic, kształtny, silny, mocny, lecz jednocześnie zwinny, o dobrej postawie. Oczy nieco owalnego kształtu, brązowe, o przenikliwym, lecz łagodnym wyrazie. Uszy wysoko osadzone, idealnie proste, spiczaste i wrażliwe na dźwięki. Ogon wysoko osadzony, średniej długości, równomiernie gruby, noszony zawinięty. Włos okrywowy dosyć ściśle przylegający, lecz nie leżący płasko. Podszycie krótkie, miękkie, jasne, preferowane kremowego koloru. Szata gładka na głowie i przedzie kończyn, dłuższa na szyi, klatce piersiowej, ogonie oraz z tyłu kończyn i ud. Maść jaśniejszy i ciemniejszy odcień maści szarej. Wysokość w kłębie: psy: 57-65 cm, suki: 52-60 cm.

Jest uważany za bardzo odważnego i energicznego. To wytrzymały myśliwy, pracujący spokojnie i samodzielnie. W stosunku do dzieci innych psów jest przyjazny, uważa się za stróża i obrońcę domu i rodziny. Potrzebuje dużo miejsca i zajęcia dla zachowania równowagi psychicznej. Najlepiej będzie się czuł w domu z ogrodem, wymaga codziennej dużej dawki ruchu na świeżym powietrzu. Nie można go zamykać na całe dnie w mieszkaniu i kazać czekać na opiekuna.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//