identyfikator dla psa

Bercik 5479

Pies

5 lat

szpic niemiecki

Kłomnice

Dodano: 2019-08-16 20:46

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Bercik do młodych wiekowo nie należy, ale do staruszków też nie. Bercik ma w sobie bardzo dużo pozytywnej energii. Te trzy pierwsze zdjęcia były robione krótko po tym jak Bercik znalazł się w schronisku i nie zapoznał się tak z wolontariuszami, był bardzo nieśmiały i trochę wystraszony. Teraz jesteśmy pewni, że nasz fotograf nie uchwycił by go tak łatwo. Bercik nie jest konfliktowy, bardzo ładnie chodzi na smyczy, na zawołanie podchodzi do człowieka. Nie miał jeszcze kontaktu z dziećmi, ale z tym nie powinno być problemu, bo dorosłych zalizuje. Bercik ma około 5 i pół lat, ale naszym zdaniem chyba jest lekko młodszy, ale to już nie nam oceniać, wszystko w Twoich rękach. Adoptuj! Pies w typie rasy szwedzki Lapphund. Istnieje możliwość dowozu psa do osoby adoptującej! Po wizycie przed-adopcyjnej, ankiecie i zwrocie kosztów za paliwo. Urodzony: 2013 W schronisku od: 2018 tel. 663 422 281 e-mail: info@piesdoadopcji.pl Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt AS w Jamrozowiźnie (Śląsk). 30 km od Częstochowy.

Kontakt

tel. 663 422 281 e-mail: info@piesdoadopcji.pl

Szpice niemieckie wywodzą się ze szpiców żyjących w Europie już w epoce kamiennej. Do grupy szpiców niemieckich należą: • Wolfspitz (znany także jako Keeshond) największy ze szpiców: 45-55 cm; • Grossespitz (duży) wysokość 42-50 cm; • Mittelspitz (średni) o wysokości 30-38 cm; • Kleinspitz (mały) 23-29 cm; • Zwergspitz (czyli szpic miniaturowy) o wysokości: 18-22 cm. Wszystkie odmiany zostały ujęte przez FCI pod jednym standardem rasy.

Wysokość w kłębie: a) Szpic wilczy/Keeshond: 49 cm +/- 6 cm. b) Szpic duży: 46 cm +/- 4 cm. c) Szpic średni: 34 cm +/- 4 cm. d) Szpic mały: 26 cm +/- 3 cm. e) Szpic miniaturowy/Pomeranian: 20 cm +/-2 cm. Lisia głowa z czujnymi oczami oraz małe, spiczaste, blisko osadzone uszy, nadają szpicowi jedyny w swoim rodzaju, charakterystyczny zadziorny wygląd. Szpic niemiecki ma podwójną szatę: długi, prosty, odstający włos okrywowy i krótkie, gęste, wełniste podszycie. Głowa, uszy, przód przednich i tylnych kończyn oraz łapy – okryte krótkim, gęstym (aksamitnym) włosem. Reszta tułowia okryta długą, bogatą szatą. Szyja i łopatki okryte gęstą grzywą. Ogon obficie owłosiony. Maść: szpic wilczy/Keeshond: szara cieniowana, szpic duży : czarna, brązowa, biała, szpic średni: czarna, brązowa, biała, pomarańczowa, szara cieniowana , inne maści, szpic mały: czarna, brązowa, biała, pomarańczowa, szara cieniowana, inne maści, szpic miniaturowy/Pomeranian: czarna, brązowa, biała, pomarańczowa, szara cieniowana, inne maści.

Szpic niemiecki to uważny, żywotny, wierny pies. Jest niezwykle oddany swemu opiekunowi. Łatwo się uczy, nietrudno go wyszkolić. Obcych traktuje z dużą nieufnością, nie ma instynktu myśliwskiego – dzięki tym cechom jest świetnym psem stróżującym, zarówno w domu jak i w gospodarstwie. Szpic niemiecki nie jest płochliwy, nie ma w nim agresji. Jest odporny na warunki pogodowe.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//