identyfikator dla psa

Bambo 5636

Pies

11 lat

sznaucer miniaturowy

Częstochowa

Dodano: 2021-04-17 17:55

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Bambo do schroniska trafił w 2019 roku, gdy cały świat zmienił się dla niego o 180 stopni. Jego Pan trafił do szpitala, a on do schroniska. Wystraszony, zdezorientowany nową sytuacją. Na ten moment nie może iść do rodziny z dziećmi lub jako towarzysz do innego zwierzaka. Bambo reaguje na swoje imię, ma około 11 lat. Psiak poznał już smycz i bardzo pięknie na niej chodzi. Na dotyk nie reaguje już zębami jak kiedyś i pozwala się zapinać kilku wolontariuszom oraz nie ma nic przeciwko mizianiu. Na ten moment Bambo może iść do bardzo zdecydowanej osoby, która postanowi z nim też pracować i powoli pokaże mu inny świat.

Kontakt w sprawie adopcji: 604 656 241
W kontakcie prosimy o podanie imienia psa.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt AS w Jamrozowiźnie (Śląsk).
30 km od Częstochowy.

https://piesdoadopcji.pl/pies/bambo/

Kontakt

Kontakt w sprawie adopcji: 604 656 241 W kontakcie prosimy o podanie imienia psa.

Dopiero w końcu 19. wieku pojawił sie termin sznaucer, wcześniej pinczer i sznaucer traktowane były jak jedna rasa, która różniła sie rodzajem sierści. Oficjalnie nazwa została wprowadzona w 1917 roku, jako że wielu hodowców nie chciało jej zaakceptować. Pierwszym oficjalnie zarejestrowanym sznaucerem miniaturowym był Jeco Fulda Lilliput. Sznaucer miniaturowy pochodzi od małych psów o szorstkim owłosieniu, używanych do stróżowania przy gospodarstwach wiejskich południowych Niemiec i Szwajcarii w 19. wieku. Wtedy jeszcze pies ten określany był jako szorstkowłosy pinczer karłowaty. Odznaczały się one dużą odwagą, czujnością i skutecznościa w tępieniu gryzoni.

Sznaucer miniaturowy jest zmniejszonym odbiciem swych większych braci, bez wad "karłowacenia". Powinien być mocnym, zwartym, grubokościstym pieskiem. Włos: okrywa włosowa jest szorstka. Winna być drutowata, twarda i gęsta. Składa się z gęstego podszerstka i szorstkiego włosa okrywowego. Włos okrywowy jest szorstki, nie nastroszony ani nie falisty. Włosy głowy i kończyn również twarde; na czole i uszach nieco krótsze. Typowe znamiona rasy to: utworzona na kufie krzaczasta broda i brwi, lekko ocieniające oczy. Umaszczenie jest jednolicie czarne, "pieprz i sól", czarno-srebrne lub białe. W odmianach "pieprz i sól", celem hodowców jest uzyskanie pośredniej tonacji z równomiernie rozmieszanym silnie pigmentowanym "pieprzem" i szarym podszerstkiem. Ciemna maska podkreśla wyraz rasy i harmonizuje z danym odcieniem maści. Przy maści czarno - srebrnej celem hodowców jest: czarna okrywa włosowa z czarnym podszerstkiem i białymi znaczeniami nad oczami, na szyi w okolicy krtani, na policzkach, na przedpiersiu, śródręczu, łapach, stronie wewnętrznej kończyn tylnych i wokół odbytu. Czoło, kark i zewnętrzna powierzchnia uszu winny być czarne. Ogon skrócony na około 3 kręgi, jest wysoko osadzony i noszony prosto. WZROST: Wysokość w kłębie waha się między 30 a 35 cm.

To niewielki pies z dużym temperamentem. Jest bardzo energiczmy i wie czego chce. Jest bardzo czujny, to świetny opiekun mieszkania, słysząc zbliżającego sie gościa robi bardzo wiele hałasu. Im wcześniej go nauczymy kiedy powinien szczekać tym lepiej dla nas. Szybko się uczy, lubi brać udział w agility. Dla dzieci jest idealnym kumplem do zabawy, chętnie gra w piłkę, lubi łapać frisbee. Można go trzymać w mieszkaniu, ale tylko pod warunkiem zapewnienia mu dużej dawki ruchu i sportu. Najbardziej lubi bieganie bez smyczy, im więcej ma miejsca, tym lepiej się czuje. Jego pielęgnacja wymaga systemtycznych wizyt u fryzjera, sierść musi byc trymowana.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//