identyfikator dla psa

Maniu 5706

Pies

4 lata

mieszaniec

Łódź

Dodano: 2019-06-19 10:25

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Maniu - wyjątkowy, piękny pies szuka domu.
Maniu (817) trafił do schroniska 25 stycznia 2017. Miał wtedy około roku. To pies, który musiał w swym niedługim życiu doznać dużo zła od człowieka. Nasza znajomość rozpoczęła się w marcu 2018 roku. Najpierw tylko obserwacja i wchodzenie do boxu. Maniu uciekał, chował się za budy, kłapał zębami ze strachu, ale nie był agresywny. To co martwiło bardzo, to specyficzne ruchy głową w prawo i w lewo. Do tej pory nie wiem, co jest tego przyczyną. Behawiorysta twierdzi, że pies rozgląda się cały czas, czy nie zostanie uderzony. Inny twierdzi, że ruchy głową na boki mają podłoże neurologiczne. Nie wiemy, ale na pewno są one dziś zdecydowanie rzadsze. Po kilku miesiącach udało się umieścić Maniu w boxie pojedynczym blisko wybiegu. Zaczęliśmy pracować nad przypinaniem smyczy, wychodzeniem z boksu. Udało się, choć do dziś pies musi iść na smyczy luźno zwisającej, nie może czuć, że coś go ciągnie lub szarpie. Maniu na wybiegu akceptuje wszystkie psy, a w zasadzie schodzi im z drogi. Cudowny widok, kiedy tarza się szczęśliwy na trawie, wtedy zapomina, że nie trzeba się wszystkiego bać. Niestety musi biegać z przypiętą smyczą, bo nie wiem, czy udałoby mi się złapać psiaka, kiedy coś go wystraszy. Niestety na skutek przebudowy schroniska Maniu dostał box bardzo daleko od wybiegu. Byłam załamana, bałam się, że to zbyt długa droga do wybiegu, w potwornym hałasie i z nieznanymi ludźmi na trasie. Ale o dziwo, Maniu zwabiony smakołykiem - to rytuał - wyszedł z boksu i przeszedł przez całe schronisko na wybieg. Cudownie! Ostatnie odkrycie z dnia dzisiejszego (1.06.2019) - Maniu szczeka i jak sądę, woła mnie, aby zwrócić na siebie uwagę... Bezcenne i piękne. Mój podopieczny przełamał już wiele barier, ale czeka nas jeszcze dużo pracy. Czy jest gotowy do adopcji? Myślę, że tak, jednak nie polecam psa osobom, które chcą zrobić dobry uczynek. To też ważne, ale przydałaby się wiedza i doświadczenie w kontakcie z psami trudnymi. Numer CHIP: 616093900201278.

Kontakt

Kasia 503 652 679 Ania 505 105 026 Schronisko dla Zwierząt w Łodzi ul. Marmurowa 4 91-610 Łódź 42 656-78-42 schronisko.biuro@o2.pl http://labradory.info/viewtopic.php?p=1090815

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//