identyfikator dla psa

Trufel 5707

Pies

9 lat

mieszaniec

Zawiercie

Dodano: 2020-01-17 01:32

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Pocieszny psiak, który potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. To pierwsze co przyszło mi na myśl, aby opisać Trufla. Przez długi czas mieszkający z dwoma psiakami i świetnie z nimi dogadujący się Trufel to wzór czteronożnej przyjaźni. Zmuszony do przebywania z dużym i przestraszonym psiakiem oraz drugim, równie większym od niego kolegą pokazał, że potrafi być jednocześnie dogoterapeutą i przyjacielem. Jakby tego było mało, Trufel pokazał również, iż może zostać ulubieńcem niejednego wolontariusza. Ugodowy, pogodny, cieszący się każdą chwilą wolności i doceniający pieszczoty człowieka. Na spacerach nie zaczepia innych psów skupiając się na zapachach i doznaniach z otoczenia. Jednocześnie co pewien czas odwraca się w stronę wolontariusza sprawdzając czy nie został ponownie sam. Na wybiegach próbuje zapoznać się z kolegami zza siatki, wesoło merdając ogonkiem i wciskając nosek przez szpary w celu zaprzyjaźnienia się z drugim osobnikiem. Jestem pewna, że Trufel odnajdzie się w każdym domu - czy to u samotnej osoby, czy też u wielodzietnej z małymi dziećmi. Ten pies to chodzący wzór cnót. Trufel jest wykastrowany i posiada aktualne szczepienia.

Istnieje możliwość dowozu psa do osoby adoptującej!
Po wizycie przed-adopcyjnej, ankiecie i zwrocie kosztów za paliwo.

Urodzony: 2011
W schronisku od: 2013

tel. 731 749 481

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu (Śląsk)

Kontakt

tel. 731 749 481

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//