identyfikator dla psa

Beniamin 5811

Pies

10 lat

jamthund

Kłomnice

Dodano: 2019-07-29 03:30

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Znajdziemy go w środkowej alejce w środkowym kojcu, umaszczenie podobne do 50 innych psiaków w schronisku, nie jest agresywny ani schorowany. To powiedzcie mi czym ma się wyróżnić ten pies, aby został adoptowany? Przecież dobrego serduszka, łagodnego charakteru, przyjemnego usposobienia nie widać wśród ujadania takiej gromady psów. Jak ma zostać zauważony przez adoptujących odwiedzających schronisko? Prawie nierealne. Jedyną jego nadzieją na znalezienie domu są ogłoszenia, posty – może tutaj zostanie zauważony. Pies jest bardzo podobny do rasy jamthund (szwedzki elkhund). Beniamin to łagodny psiak bezproblemowo przekazywany na niedzielnych spacerach nastolatkom i rodzinom z dziećmi. Wymija inne psy nie zwracając na nie uwagi, jednocześnie kontrolując czy wolontariusz dalej idzie za nim. Początkowo ciągnie na smyczy oszołomiony wolnością, lecz po pierwszym hauście świeżego powietrza uspokaja się i delektuje zapachami i widokiem ludzi. Jestem przekonana, ze odnajdzie się w każdym domu byleby był dobrze traktowany a odwdzięczy się przywiązaniem, wiernością i bezwarunkową miłością. Skusisz się na adopcję tego przytulaka?

Istnieje możliwość dowozu psa do osoby adoptującej!
Po wizycie przed-adopcyjnej, ankiecie i zwrocie kosztów za paliwo.

Urodzony: 2010
W schronisku od: 2012

tel. 663 422 281
e-mail: info@piesdoadopcji.pl
https://piesdoadopcji.pl/pies/beniamin/

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt AS w Jamrozowiźnie (Śląsk).
30 km od Częstochowy.

Kontakt

tel. 663 422 281 info@piesdoadopcji.pl

Nazwa jämthund pochodzi od krainy Jämtlandii. Szpic ten jest popularny w Szwecji, jednak rzadko spotykany poza nią. Dopiero w 1946 roku jämthunda uznano za odrębna rasę. Powodem tego był fakt, że mniejsze norweskie elkhundy i jämthundy uważano na wystawach jako tę samą rasę. Jämthund używany jest głównie do polowania na łosie; czasem również na niedźwiedzie i rysie (częściej w dawnych czasach). To odważny, silny i wytrzymały pies. Współcześnie jest wykorzystywany do polowań na różnorodną zdobycz Jämthund jest psem pewnym siebie i inteligentnym.

Duży, prostokątny szpic, kształtny, silny, mocny, lecz jednocześnie zwinny, o dobrej postawie. Oczy nieco owalnego kształtu, brązowe, o przenikliwym, lecz łagodnym wyrazie. Uszy wysoko osadzone, idealnie proste, spiczaste i wrażliwe na dźwięki. Ogon wysoko osadzony, średniej długości, równomiernie gruby, noszony zawinięty. Włos okrywowy dosyć ściśle przylegający, lecz nie leżący płasko. Podszycie krótkie, miękkie, jasne, preferowane kremowego koloru. Szata gładka na głowie i przedzie kończyn, dłuższa na szyi, klatce piersiowej, ogonie oraz z tyłu kończyn i ud. Maść jaśniejszy i ciemniejszy odcień maści szarej. Wysokość w kłębie: psy: 57-65 cm, suki: 52-60 cm.

Jest uważany za bardzo odważnego i energicznego. To wytrzymały myśliwy, pracujący spokojnie i samodzielnie. W stosunku do dzieci innych psów jest przyjazny, uważa się za stróża i obrońcę domu i rodziny. Potrzebuje dużo miejsca i zajęcia dla zachowania równowagi psychicznej. Najlepiej będzie się czuł w domu z ogrodem, wymaga codziennej dużej dawki ruchu na świeżym powietrzu. Nie można go zamykać na całe dnie w mieszkaniu i kazać czekać na opiekuna.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//