identyfikator dla psa

Zuch 5876

Pies

14 lat

mieszaniec

Częstochowa

Dodano: 2020-02-05 02:34

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Zuch to duży, piękny pies, który spędził aż 10 lat w okropnych schroniskowych warunkach. 14-letni pies, który nigdy nie zaznał miłości. Niestety schronisko nie było w stanie zapewnić mu odpowiedniej socjalizacji, a Zuch nadal czekał na dom. 9 lat przesiedział w boksie, bez wychodzenia na spacery, dopiero niedawno wolontariusze zajęli się nim, a Zuch robi ogromne postępy przez ten czas. Dlaczego aż tyle czekał na dom? Zuch jest niepewny w kontaktach z obcymi ludźmi i zdarza mu się zawarczeć na nich, lecz wolontariusze przekonali się, że jest to wyjątkowy pies. Nauczył się już, że dotyk człowieka nie jest zły i nie każdy człowiek musi być wrogiem! Z każdym dniem coraz bardziej przekonuje się i otwiera na ludzi. Aktualnie Zuch bardzo ładnie chodzi na smyczy z wolontariuszami, obserwując otoczenie. Jest to już starszy pies, więc Zuch nie wymaga dużej aktywności. Powoli Zuch już traci wszelką nadzieję i całe dnie praktycznie spędza schowany w budzie. Cechuje się on również anielską cierpliwością, którą pokazał żyjąc w boksie z psem. Z innymi psami bywa różnie, ale szybko uczy się, aby nie zaczepiać innych psiaków na spacerze. Szukamy zdecydowanej, cierpliwej osoby, która poświęci jeszcze trochę czasu nad pracą nad Zuchem, dlatego najbardziej polecamy wizytę w schronisku przed adopcją. Czy Zuch przez swoją przeszłość jest już skazany na schronisko? Błagam o dom dla Zucha!

Istnieje możliwość dowozu psa do osoby adoptującej!
Po wizycie przed-adopcyjnej, ankiecie i zwrocie kosztów za paliwo.

Urodzony: 2006
W schronisku od: 2010

tel. 663 422 281
W kontakcie prosimy o podanie imienia pieska.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt AS w Jamrozowiźnie (Śląsk).
30 km od Częstochowy.

Kontakt

tel. 663 422 281 W kontakcie prosimy o podanie imienia pieska.

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//