Ksena 59

Suka

3 lata

terier szkocki

Wrocław

Dodano: 2016-08-28 18:16

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Oddana przez opiekunkę, która wcześniej przywiozła ją ze schroniska w holandii. Na miejscu w polsce okazało się, że pies rezydent, starszy schorowany jegomość, nie akceptuje rozbrykanej małolaty. Panienka jest wysterylizowana, zaszczepiona, zaczipowana, a jej waga to 27 kg. Dla tej łagodnej i wesołej amstaffki o imieniu ksena szukamy domu bez dzieci, innych zwierząt, domu w którym zazwyczaj ktoś jest, wśród ludzi, którzy wiedzą co w teorii i w praktyce oznaczają terminy: samokontrola, wyciszanie, metodyka w nadpobudliwości psychoruchowej, profilaktyka i postępowanie w lęku separacyjnym. Sunia w chwili obecnej przebywa na zaawansowanej terapii behawioralnej w chacie leona (http://zchatyleona. Pl/). Kontakt z prowadzącym ją szkoleniowcem wyłącznie za naszym pośrednictwem. W opolu i we wrocławiu ksenka ma zapewnioną bezterminową darmową opiekę szkoleniowca/behawiorysty. Prosimy o poważne i przemyślane oferty adopcji. W sprawie adopcji - zgłoszenia mailowe na adres: dwapluscztery@gmail. Com

Kontakt

660 733 981

Niewiele wiadomo o jego przodkach i pochodzeniu. Z pewnością należy do jednej z najstarszych ras terierów. Wykorzystywany był przede wszystkim do polowań na lisy, borsuki, wydry i zające. Dopiero od końca 19. Wieku nosi nazwę teriera szkockeigo, wcześniej nazywano go „aberdeen terier”. W 1868 roku pokazano rasę na wystawie psów w Craven w hrabstwie York. W 1882 roku powstał pierwszy klub rasy. W niedługim czasie terier szkocki stał się ulubionym terierem Anglii. To pies stworzony do życia w naturze.

Pies przysadzisty o wymiarach odpowiednich dla norowca. Krótkonożny, aktywny, sprawia wrażenie mocnego, przy swym niewielkim wzroście. Jak na psa tych wymiarów jego głowa wydaje się długa. Pomimo swych krótkich kończyn, bardzo ruchliwy i zwinny. Oczy kształtu migdała, ciemnobrązowe, dość szeroko rozstawione, głęboko osadzone pod brwiami, o bystrym i inteligentnym spojrzeniu. Uszy ładnie zarysowane, cienkie, spiczaste, wyprostowane i osadzone na szczycie czaszki, ale niezbyt do siebie zbliżone. Ogon średniej długości, proporcjonalny, wysoko osadzony, gruby u nasady zwęża się ku koniuszkowi. Noszony prosto ku górze lub lekko zakrzywiony nad grzbietem. Włos przylegający do ciała, dwojakiego rodzaju. Podszerstek jest krótki, gęsty i miękki. Włos okrywowy jest szorstki, gęsty i twardy (druciany). Taka szata chroni psa przed zmianami pogody. Umaszczenie: czarne, pszeniczne lub pręgowane w każdym z tych kolorów. Wysokość w kłębie: 24,4 - 28 cm. Waga: 8,6 - 10,4 kg.

Terier szkocki jest ciągle w ruchu: albo bawi się piłką, skacze na kanapę i z powrotem na podłogę, albo biega po całym mieszkaniu. Jest niewielki, ale pewny siebie. Ma bardzo silną osobowość, jeżeli kogoś nie lubi, wcale tego nie ukrywa. W stosunku do obcych zachowuje dystans. Jest uparty i nie zawsze wykonuje polecenia, próbuje zawsze przeforsować swoją wolę. Bywa bardzo zazdrosny o nowych członków rodziny. Musi wiedzieć, gdzie jest jego miejsce w rodzinie. Potrafi dopasować się do życia na wsi i w mieście, pod warunkiem, że może się wybiegać i wyszaleć do woli. Dobrze wychowany przestrzega ustalonych reguł.

Lorem Ipsum

//