identyfikator dla psa

Bonnie 5916

Suka

5 lat

owczarek francuski briard

Warszawa

Dodano: 2019-07-29 17:03

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Kotolubna, grzeczna Bonnie, BRIARD mix przepiękna suczka do adopcji! Bonnie - 5-letnia suczka w typie briarda (owczarek francuski), kochająca ludzi, koty, mniejsze psy (dużych się boi i szczerzy zęby), nie przepada za dużymi sukami. Bonnie została odebrana z pseudohodowli w bardzo złym stanie w związku z czym boi się zamykania w małych pomieszczeniach, uniesione ręki i mężczyzn (kiedy zaufa już jest spokojna). Chcę towarzyszyć człowiekowi wszędzie i zawsze, grzecznie chodzi na smyczy, czasami boi się nieznanych sytuacji, ale w towarzystwie zaufanego opiekuna szybko je akceptuje. Szukamy dla Bonnie kochającego domu z ludźmi znający i specyfikę rasy, cierpliwych, chcących pokochać ta wyjątkowa, wrażliwą suczkę na zawsze. Optymalny byłby dom z ogrodem, drugim mniejszym psem lub/i kotami (Bonnie kocha koty do tego stopnia że próbuje się nawet zaprzyjaźnić z kotami na plakatach). Bonnie jest sterylizowana, szczepiona, chipowana, ma paszport. Niestety ma również przypadłość związana z użytkowaniem w pseudohodowli i czasami bezwiednie popuszcza mocz w związku z czym musi zażywać na stałe leki których koszt wynosi ok. 100 zł /miesiąc. Obowiązuje wizyta zapoznawcza, wizyta przedadopcyjna oraz umowa adopcyjna Bonnie na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=G3Tq4uW7Y84 Zainteresowanych adopcja zapraszamy do kontaktu. Bonnie przebywa obecnie w Krakowie.

Kontakt

Tel. w sprawie adopcji: 728 413 789

Dokładnie pochodzenie przodków Berger de Brie jest trudne do określenia. Obecnie za kraj pochodzenia rasy przyjmuje się Francję. Po raz pierwszy została opisana w 1809 roku przez opata Roziera. Na wystawie w Paryżu w 1863 roku przedstawiono suczkę o imieniu Charmante, która zajęła pierwsze miejsce wśród psów pasterskich. w 1897 roku został opracowany oficjalny wzorzec rasy, w którym opisano psy o dwóch rodzajach sierści, dziś uznawana jest tylko sierść o suchej, tzw. koziej strukturze ( nie miękki i nie jedwabisty ) z pewnym podkładem podszerstka.

Wysokość w kłębie- psy 62 - 68 cm, suki 56 - 64 cm.To muskularny, zwinny i ruchliwy pies o harmonijnych proporcjach.Ma duże oczy, o inteligentnym, spokojnym wyrazie. Uszy stojące, pokryte długim włosem. Ogon nisko noszony, tworzący przy końcu „fajkę”, sięgający stawu skokowego. Na tylnych kończynach posiada charakterystyczne podwójne ostrogi (wilcze pazury) - to specyficzna cecha rasy. Umaszczenie może być płowe, szare, czarne. Sierść briarda jest długa (minimum 7 cm), lekko pofalowana, włosy na głowie tworzą charakterystyczną: brodę, wąsy i grzywkę.

Mimo swojego atletycznego wyglądu Berger de Brie to wrażliwy pies, który najchętniej przybywa w zaufanym otoczeniu. Potrzebuje częstych kontaktów z opiekunem i uczestniczenia w jego życiu. Szybko się uczy, lubi mieć konkretne zadania do spełnienia, np. noszenie koszyka z zakupami czy przynoszenie gazety. Nawet jeżeli wygląda jak duży pluszak, trzeba go traktować z respektem jako pełnoprawnego członka rodziny. To świetny pies dla rodzin z dziećmi, chętnie się z nimi bawi i czuje się za nie odpowiedzialny. Jest wspaniałym towarzyszem na dalekich wędrówkach po górach lub nad morzem. Jego wychowanie powinno być łagodne, ale stanowcze i bez przemocy. Potrzebuje dla siebie sporo miejsca, nie lubi spędzać bezczynnie czasu. Źle znosi samotność, potrzebuje zajęcia i lubi mieć w pobliżu swojego opiekuna.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//