identyfikator dla psa

Edzio 5918

Pies

12 lat

mieszaniec

Bielsko-Biała

Dodano: 2019-07-30 10:43

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Edzio - błagamy o dom - Bielsko-Biała pilna adopcja!
Edzio nie zna innego życia niż schroniskowe. Zimny, mały boks, miska przeciętnego jedzenia - byle nie umrzeć z głodu, 20 minut spaceru raz w tygodniu, o ile kilku wolontariuszy zdąży wyprowadzić wszystkie bezdomne psiaki w ciągu 4 godzin... czasem zdarzy się smaczek, czasem krótkie głaskanie, rzadko kiedy czesanie gęstego futra, które w czasie upałów dodatkowo osłabia jego ciałko. Edzio ma 10 lat, bagaż nieprzyjemnych doświadczeń i od niedawna widoczne zwyrodnienie stawu łokciowego. Zimny, wilgotny boks i lekka nadwaga Edzia nie sprzyjają temu schorzeniu. Stosowanie diety w warunkach schroniskowych jest bardzo trudne, ruch ograniczony ze względu na chorą łapę, która coraz częściej bezwładnie zwisa... Błagamy o dom dla Edzia! Nie potrzeba mu wiele, spacery krótkie z oczywistych względów, niewielkie posłanie, bo Edzio jest średnio-małym pieskiem z ogromnym sercem, miseczka karmy light, głaskanie, czesanie jego gęstego, pięknego futerka i podanie leku, który już niestety nie wyleczy jego łapki, ale ograniczy ból.
Po namyśle... Edzia jednak spotkała w życiu jedna cudowna rzecz. To przyjaźń. Wielka, bezinteresowna przyjaźń z IT. Pieskiem, który bez Edzia znika, zamiera, zastyga, nie potrafi żyć. IT boi się człowieka, został przez niego mocno skrzywdzony, kuli się na widok człowieka, jednak NIGDY NIKOGO nie ugryzł! Przy Edziu czuje się pewniej, odważniej, ostrożnie zabiera smaczki z ręki. IT ma 8 lat. Bardzo chcielibyśmy żeby ET trafił do domu razem z Edziem. Psiaki ze sobą bardzo się zżyły i myślimy, że łatwiej będzie im się otworzyć w nowym domu, jeśli trafią do niego razem.
Prosimy, otwórzcie dla nich swoje serca i drzwi domów.
Bielsko-Biała

Kontakt

Agata 516 488 831

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//