identyfikator dla psa

Maltańczyk 5923

Pies

3 lata

maltańczyk

Katowice

Dodano: 2019-08-01 10:03

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

PILNIE SZUKAMY DOMU DLA MALTAŃCZYKA Z RODOWODEM !
Psiak jest młody,śliczny ,ma 1,5 roku.
Zdrowy,zaszczepiony,wykastrowany .
Psiak z rodowodem.
Z przyczyn rodzinnych będzie musiał być oddany do schroniska Raciborz.
KONTAKT w sprawie adopcji:
502001038
Zapraszamy do rozmowy telefonicznej, na smsy nie odpowiadamy.

Kontakt

502001038

To jedna z najstarszych ras świata. Jej dokładnie pochodzenie nie jest znane. Psy te znane były już w 14 wieku p.n.e. w starożytnym Egipcie, w Grecji i Rzymie. Jego nazwa nie pochodzi jak się często błędnie przyjmuje od nazw wyspy Malta., ale od słowa ”maltais”. Które oznacza port lub schronienie. Przodkowie maltańczyków żyli w portach i miejscowościach nadmorskich obszaru Morza Śródziemnego, gdzie wyłapywały myszy mnożące się w magazynach. 1520 rok to ważna dla maltańczyków data – tego roku królowa Maria Stewart kazała sprowadzić dla siebie kilka psów tej rasy do Anglii. Także Henryk III miał słabość do psów tej rasy. To wspaniały pies do towarzystwa, jest bardzo cierpliwy, dlatego świetnie sprawdza się jako przyjaciel osób niepełnosprawnych i dzieci.

Wielkość: psy 21 - -25 cm, suki 20 – 23 cm Waga: 3 do 4 kg Średnia długość życia: 12 lat Maltańczyki nie maja sierści, lecz białe, długie włosy, prawie nie linieją – dlatego są odpowiednie dla alergików. Wymagają codziennego czesani, strzyżenia tylko sporadycznie. Ich włosy są długie, jedwabiste, sięgające prawie do ziemi, bez podszerstka, na całej długości są gładkie, bez loków. Maltańczyki mają duże, bystre, okrągłe oczy, uszy wysoko osadzone, wiszące, przylegają do głowy.

To bardzo sympatyczne, inteligentne i czujne psy do towarzystwa. Szybko się uczą, lubią się bawić. Nie ma dla niego nic gorszego od zostawiania go np. u sąsiadów na czas wyjazdów. Czuje się wtedy odrzucony i niepewny swojego miejsca w rodzinie – jeżeli takie sytuacje często się powtarzają, pies popada w depresje. Maltańczyk uwielbia przebywać ze swoja rodzina. Z jednej strony to spokojny, wierny pieszczoch, a z drugiej potrzebuje dużo ruchu i miejsca do zabawy. Idealnym rozwiązaniem dla niego jest dom z ogrodem. Ze starszymi osobami Maltańczyki zawiązują bardzo szybko przyjaźń, najbardziej cenią poświęcany im czas. Czy to dom czy mieszkanie, Maltańczyk towarzyszy swojemu panu krok w krok: do salonu, do sypialni, do kuchni, czy nawet do łazienki – powinno się mu na to pozwolić, ponieważ bardzo się denerwuje wiedząc, że za zamkniętymi drzwiami dzieje się coś, w czym nie może brać udziału. To pies, który łatwo się uczy, jest aktywny, lubi brać udział w agality (sport polegający na tym, że pies prowadzony przez przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej tor przeszkód). Maltańczyki to psy o dobrym zdrowiu, ale co częste u małych ras narażone na zwichnięcia rzepki – trzeba zwracać dużą uwagę na właściwą wagę naszego pupila.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//