identyfikator dla psa

Pingu 6015

Pies

12 lat

mieszaniec

Częstochowa

Dodano: 2019-08-29 13:11

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Pingu to nietuzinkowy pies dla konesera – mix owczarka niemieckiego z bassetem. Pies średni, samiec, kastrowany, wiek ok. 9-10 lat. Umaszczenie (jak u owczarka niemieckiego) czarny-jasno podpalany, sierść dwuwarstwowa (z podszerstkiem), krótka, łatwa w pielęgnacji. Lubi ludzi, ceni sobie ich towarzystwo i zabiega o ich uwagę, jak również uwielbia być głaskany i dotykany. Do psów niekonfliktowy i szybko się z nimi dogaduje, choć przy pierwszym spotkaniu często nadpobudliwy i szczekliwy. Dzielny i cierpliwy podczas zabiegów pielęgnacyjnych i weterynaryjnych (czyszczenie uszu, szczotkowanie, zakładanie opatrunków, podawanie zastrzyków itp.). W domu bardzo grzeczny, zachowuje czystość, nie wchodzi na kanapy, nie kradnie jedzenia ze stołu, nie niszczy przedmiotów podczas nieobecności opiekuna, nie skacze na gości przy powitaniu, nie boi się odkurzacza. Grzeczny również podczas podróży samochodem, nie ma choroby lokomocyjnej, potrafi zostać sam w aucie. Ze względu na zwyrodnienie stawów łokciowych, Pingu do biegaczy nie należy – nie ugania się za piłką, nie szaleje na spacerach. Woli spokojny truchcik i stonowaną eksplorację terenu. Natomiast kocha wycieczki za miasto, gdzie znajduje wiele okazji do poznawania nowych zapachów. Łasy na jedzenie, przez co łatwy do szkolenia. Pingu jest pod stałą opieką weterynarza ponieważ choruje na atopowe zapalenie skóry (jest alergikiem), odnawiające się zapalenie uszu i lekkie nieprawidłowości w pracy serca. Wymaga odpowiedniej karmy i dobrych suplementów, oraz regularnych kąpieli w specjalistycznym szamponie.

Obecnie Pingu przebywa w domu tymczasowym – ze względu na chorobę został wyciągnięty ze schroniska, gdzie przebywał przez 6,5 roku.

Urodzony: 2009
W schronisku od: 2012

tel. 880 223 932
e-mail: info@piesdoadopcji.pl
https://piesdoadopcji.pl/pies/pingu/

Kontakt

tel. 880 223 932 e-mail: info@piesdoadopcji.pl

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//