identyfikator dla psa

Ajoła 6051

Suka

4 lata

husky

Częstochowa

Dodano: 2019-09-19 01:11

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

3,5-letnia suczka husky. Wychowana z innymi psami, szczególnie dobrze dogaduje się z samcami. Wesoła i aktywna, zmotywowana na nagrody jedzeniowe, potrafi chodzić na smyczy lecz jest wycofana przy zbyt dużej ilości bodźców, nie nadaje się do miasta czy do bloku. Będzie dobrze czuła się w domu z ogrodem, opcjonalnie może mieszkać i w środku i na zewnątrz choć zdecydowanie woli to drugie. Nieufna do obcych, dla ludzi już poznanych tolerancyjna i miła. Chętnie pójdzie na spacer do lasu ale w miejscach bardziej nacechowanych bodźcami może być trochę wycofana i czujna.

tel. 694 132 231
e-mail: kontakt@psiaduszka.pl
Prosimy podawać imię suni w kontakcie.

Przebywa obecnie w okolicy Częstochowy, gdzie czeka z niecierpliwością na swój domek.

Kontakt

tel. 694 132 231 e-mail: kontakt@psiaduszka.pl Prosimy podawać imię suni w kontakcie.

To jedna z pierwotnych ras psów, pochodzi z północnej Syberii gdzie był hodowany do pracy jako pies zaprzęgowy Czukczów oraz Kamczadałów, Koriaków i Jagakirów. Psy te były odporne na ciężkie warunki pogodowe, pomagały też swoim opiekunom zdobywać pożywienie. W 1909 roku husky trafił do Kanady i zaczął brać udział w wyścigach psich zaprzęgów. Rozwój hodowli doprowadził do zarejestrowania rasy przez "Amerykański Kennel Club".

Wysokość w kłębie: psy 53,34 - 59,69 cm, suki 50,80 - 55,88 cm Waga: psy 20,4 - 27,2 kg, suki 15,9 - 22,7 kg Husky syberyjski jest psem pracującym średniej wielkości, szybkim, lekkonogim, swobodnym i eleganckim w ruchu. Proporcje i kształt ciała odzwierciedlają podstawową równowagę siły, prędkości i wytrwałości. O wyrazie przenikliwym lecz przyjacielskim, ciekawskim, a nawet szelmowskim. Oczy migdałowate, średnio rozstawione i lekko ukośne. Brązowe lub niebieskie, przy czym do zaakceptowania jest jedno oko brązowe a jedno niebieskie. Uszy średniej wielkości, trójkątne, stojące, blisko siebie i wysoko osadzone. Husky syberyjski ma podwójną okrywę włosową średniej długości o wyglądzie pięknego futra, podszerstek miękki i gęsty dostatecznie długi, aby podeprzeć włos okrywowy. Dłuższe sztywne włosy pokrywowe są proste i trochę przylegające, ani szorstkie ani odstające wprost od ciała. Umaszczenie dozwolone są wszelkie kolory od czarnego do czysto białego. Zwykła jest, niespotykana u innych ras, różnorodność rysunku na głowie, włącznie ze zwracającym uwagę typowym wzorem.

To niezwykły pies – jest przyjacielski, łagodny, czujny i towarzyski. W stosunku do obcych jest odrobinę nieufny, ale nie wrogi czy agresywny. Bardzo inteligentny i pełen godności. Właściwie ułożony jest fantastycznym psem towarzyszącym i pracującym. Nie powinien być trzymany w mieszkaniu, musi mieć zapewniona dużą dawkę ruchu każdego dnia. To pies kochający świeże powietrze i sport - uwielbia biegać, powinien systematycznie ćwiczyć. Najlepsze miejsce dla niego to wieś. Nie powinien być wyprowadzany na spacery w największe upały - bardzo się wtedy męczy. Husky jest - tak jak dawniej - zdolny do wykonywania swojego pierwotnego zadania psa pociągowego i ciągnięcia lżejszych ładunków w umiarkowanym tempie na dużych odległościach.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//