identyfikator dla psa

Milka 6188

Suka

1 rok 10 miesięcy

jack russel terrier

Częstochowa

Dodano: 2019-10-25 23:53

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Młoda Milka w typie rasy Jack Russell Terrier do adopcji! Dziewczynka urodziła się 20.02.2019, jak to młoda sunia w typie teriera ma w sobie dużo energii do zabawy. Sunia posiada książeczkę zdrowia, jest zaszczepiona oraz zachipowana. Zna smycz i bardzo ładnie na niej chodzi. Teraz Milka czeka na Ciebie!

Tel. 694 132 231
W kontakcie prosimy podawać imię suni.

Sunia obecnie znajduję się w okolicach Częstochowy.

Kontakt

Tel. 694 132 231 W kontakcie prosimy podawać imię suni.

Skąd pochodzi ten mały muskularny psiak z dużym temperamentem? W 1810 roku student teologii John Russell kupił od swojego mleczarza suczkę, która miała w sobie wiele cech foxteriera. Suczka towarzyszyła mu w polowaniach i świetnie się sprawdzała. Jack Russell przyczynił sie do powstania nowej rasy, krzyżując swoją suczkę z szorstkowłosym psem o białym umaszczeniu z czarnymi plamami. Hodował psy pomocne w wypędzaniu lisów z nor, ważne było, żeby psy pozbawione były agresji i nie zagryzały lisów. W odróżnieniu od parson russel teriera, jack russel terier jest niższy

Mocny, energiczny i zwinny terier o silnej osobowości. Jego gibkie ciało jest średniej długości. Wyraz zapału, właściwa mu gorliwość łączą się z bystrością jego ruchów. Ogon może być przycinany, lub nie. Sierść gładka, szorstka lub drutowata. Oczy małe, kształtu migdała o bystrym, przeszywającym spojrzeniu. Ich brzegi są czarno pigmentowane. Uszy bardzo ruchliwe, jędrne, guzikowate lub opadające. Policzki o dobrze zaznaczonej muskulaturze. Ogon w spoczynku może opadać. Gdy pies jest w ruchu winien się unosić. Sierść może być gładka, szorstka lub drutowata. Odporna na wpływy atmosferyczne. Umaszczenie białe musi dominować, ze znaczeniami czarno podpalanymi, czarnymi lub rudymi. Te mogą być od jasnopłowych , po bardziej intensywne , kasztanowe. Wzrost: 25 – 30 cm. Waga: na każde 5 cm wysokości powinien przypadać 1 kg masy ciała. Pies o wzroście 25 cm powinien ważyć ok. 5 kg. Pies o wzroście 30 cm odpowiednio 6 kg.

To ruchliwy i ciekawski pies, który interesuje się wszystkim co się dzieje wokół niego. W pierwszej linii to pies myśliwski. Spacery w jego towarzystwie są pełne niespodzianek i mogą stać się prawdziwą przygodą. To wspaniały pies towarzyszący, jest wesoły, czujny, zabawny, świetnie sprawdza się jako pies stróżujący. Jego wychowanie powinno rozpocząć się bardzo wcześnie, właściciel powinien wykazać się konsekwencją w egzekwowaniu wcześniej wyuczonych poleceń. Lubi dzieci, potrafi godzinami z nimi dokazywać. W małym mieszkaniu czuje się źle, jest smutny, może być agresywny. Powinien mieszkać w domu z ogrodem, im więcej ma ruchu, tym łatwiej nad nim zapanować. Właściciel jack russell teriera może być pewien, że jego pupil w krótkim czasie przekopie mu dokładnie wypielęgnowany ogródek.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//