identyfikator dla psa

DIEGO 6385

Pies

8 lat

amstaf

Katowice

Dodano: 2020-01-02 20:57

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

PILNIE PTRZEBNY KOCHAJACY DO DLA DIEGO !!!
Starszy amstaff błaga o dom na zawsze. Po raz kolejny zawiódł go człowiek.
Ma na imię DIEGO. Taka była z niego ciapa, zupełnie się nie odnajdywał w schroniskowym zamieszaniu, spokojny, łagodny, spragniony bliskości człowieka. Kiedy chciałeś go pogłaskać przyklejał się do dłoni i bardzo smutnymi oczami patrzył, jakby prosił, żeby go zabrać do domu, nie zostawiać w betonowym, zimnym kojcu.
Myśleliśmy, że wreszcie się udało. Chwila szczęścia. Znalazł się człowiek ,który wydawało się, pokochał i zabrał do siebie.
Minął rok. Zupełnie przypadkiem dowiedzieliśmy się, że DIEGO od trzech miesięcy znajduje się w innym schronisku .
Oddany jak zepsuta zabawka, o rok starszy i jeszcze bardziej smutny. Tam też (podobnie jak u nas) skradł serce wolontariuszce swoim charakterem i ogromnym smutkiem wypisanym na pyszczku. To taki super psiak kochający człowieka, najwierniejszy z wiernych, pozbawiony kontaktu z ludźmi smutnieje, zaczyna popadać w depresję. Wiemy, że jego szanse są niewielkie, ale wierzymy, że gdzieś tam jest JEGO człowiek, odpowiedzialny i kochający. Czy uda nam się go znaleźć??
Prosimy w imieniu DIEGO o dom, taki NA ZAWSZE.❤
Szukasz wiernego przyjaciela? Chcesz pomóc psiakowi , który ma małe szanse na adopcję?
Pokochaj DIEGO, prosimy .
Kontakt w sprawie adopcji psiaka:
501334187
Na smsy nie odpowiadamy.
Zanim zdecydujesz się na adopcję, dobrze przemyśl swoją decyzję.
Nie zapominaj, że posiadanie zwierzęcia to przyjemność, ale też obowiązki i odpowiedzialność .

Kontakt

501334187

Amerykański Staffordshire Terrier znany powszechnie Amstafem pochodzi z Ameryki. Rasa jest bardzo podobna do Pit Bull Terriera. W latach 30. XX wieku w Ameryce zaczęto potępiać ludzi hodujących Pit Bull Terriery zarzucając im, że hodują psy do walk. Tym samym hodowcy podzielili się na miłośników zwierząt, którzy dalej hodowali Pit Bull Terriery, natomiast zwolennicy walk psów zaczęli inwestować w Amstafy. Mówiono nawet, że jest to jedna i ta sama rasa. Obecnie Amstafy są bardzo popularnymi psami obronnymi nawet w Polsce.

Amstaf ma bardzo krótką sierść, która praktycznie nie wymaga czesania. Sierść jest prosta i powinna mieć jednakową długość na całym ciele. Dosyć mocno przylega do ciała, jest błyszcząca i sztywna w dotyku. Umaszczenie może być dowolne – jednolite, łaciate lub wielokolorowe. Niedopuszczalne są osobniki białe, gdzie białego jest więcej niż 80% oraz czarne i opalane. Amstafy mierzą do 50 cm wysokości i ważą około 40 kilogramów. Żyją od 9 do 15 lat. Ich ciało ma muskularną, ale zwinną i wdzięczną budowę. Są średniej długości, mają szeroką głowę z mocno zaznaczonymi mięśniami policzków oraz wysoko umieszczonymi uszami. Ogon zwęża się ku końcowi i jest dosyć krótki biorąc pod uwagę rozmiary psa. Oczy są ciemne i okrągłe, umieszczone nisko na czaszce.

Amerykański Staffordshire Terrier to pies lojalny, łagodny i kochający. Są wspaniałymi kompanami dla dominującego i doświadczonego właściciela i doskonale spełniają rolę stróża dla swojego terytorium. Z innymi psami Amstafy żyją dobrze, ale nie powinno się dopuszczać do kłótni między nimi, gdyż należy pamiętać o ich agresywnej naturze. Z natury są to psy inteligentne, śmiałe i pewne siebie. Amstafy od szczeniaka wychowane i przyzwyczajone do obecności dzieci uwielbiają się z nimi bawić, a w razie niebezpieczeństwa potrafią stanąć w ich obronie. Należy jednak, że z uwagi na fakt,że są to psy potężne nie powinny pozostawać razem bez nadzoru.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//