Szukamy dla Flojda wyłącznie warunków domowych i wyjątkowych ludzi. Obowiązują procedury adopcyjne.

Pies znajduje się pod opieką Fundacji Roka w Skierniewicach (ok. 80 km od Warszawy)." />
identyfikator dla psa

Flojd 6674

Pies

11 lat

mieszaniec

Warszawa

Dodano: 2020-04-25 08:39

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

wiek: ok 11 lat
koty: pełna tolerancja
dzieci: bez problemu
stan zdrowia: w trakcie diagnostyki nadnerczy, stawów i kręgosłupa
lata w schronisku: ponad 5!
inne psy: toleruje (mojej suni wylizuje mordkę z wielkim oddaniem :))

Flojd to zupełnie wyjątkowy pies. Idealny pies domowy. Stresują go schody ale trochę czasu i pracy i będzie dobrze (ale za to bez problemu mieści się w kocim tunelu ;) ). Wpatrzony w opiekuna, bardzo grzeczny, spokojny a jego wiecznie uśmiechnięta mordka sprawia, że nie mieści mi się w głowie to, że przez tyle lat nie znalazł domu i super ludzi. Widać, że to pies w typie ast choć urodą nie grzeszy i odbiega nieco od typowych astów. Może dlatego dla większości ludzi jest przezroczysty ... . Stary, chory, niby w typie rasy ale nie na tyle aby pochylić się nad jego losem. Dlaczego? Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Wierzę jednak, że szczęście stoi gdzieś za rogiem i czeka na Flojda a my musimy wypchnąć to szczęście zza rogu i powiedzieć: "Dość czekania. Pora działać!"

Szukamy dla Flojda wyłącznie warunków domowych i wyjątkowych ludzi. Obowiązują procedury adopcyjne.

Pies znajduje się pod opieką Fundacji Roka w Skierniewicach (ok. 80 km od Warszawy).

Kontakt

telefon: 691 129 389 (Małgorzata) mail: maggie.zych@gmail.com (Magda)

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//