identyfikator dla psa

TOKIO 6698

Pies

1 rok 8 miesięcy

sznaucer średni

Poznań

Dodano: 2020-05-02 13:18

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

PILNIE POTRZEBNY DOM DLA PRZESYMPATYCZNEGO PSIAKA !!!
Jestem TOKIO .
Mam nie więcej jak 1,5 roku. Jestem po kastracji i szczepieniach. Mam chip .
Zachowuję się jak duży szczeniak, wszystkich zaczepiam do zabawy- młodych,
starych, psy... Nie ma we mnie agresji.
Mój stosunek do kotów? Ignoruję je, więc jak masz kota to możesz mieć i mnie, nie zrobię mu krzywdy a kto wie z czasem może nawet go pokocham.
Bardzo lubię się uczyć i jestem posłuszny .Super ze mnie pies i niezawodny przyjaciel.
Byłem w schronisku, ale teraz jestem w hoteliku dla psów. Fajnie tu, ale chciałbym mieć swój dom i swoją rodzinę.
Jeśli ktoś pokocha mnie nawet na drugim końcu Polski, to moi przyjaciele zorganizują transport.
Jeśli drgnęło Ci na mój widok serce, skontaktuj się z wolontariuszką.
Mam nadzieje, że wkrótce się zobaczymy.
Kontakt w sprawie adopcji psiaka:
501334187
Na smsy nie odpowiadamy.
Zanim zdecydujesz się na adopcję, dobrze przemyśl swoją decyzję. Nie zapominaj, że posiadanie zwierzęcia to przyjemność, ale też obowiązki i odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo przez długie lata.

Kontakt

501334187

Swoją nazwę otrzymał dopiero w 20. wieku. Wcześniej określano go mianem szorstkowłosego pinczera karłowatego. Był psem pilnującym domu, polującym na wszelkiego rodzaju gryzonie, wykorzystywano go także jako psa pilnującego podróżnych przed przestępcami. Pochodzi najprawdopodobniej z Bawarii i Baden Witembergii. Pierwszy klub rasy utworzono w 1895 roku w Nordhausen, zajął się on klasyfikacją różnych odmian sznaucerów. W 1907 roku utworzono Bawarski Klub Sznaucera. W 1925 roku sznaucer średni był o wiele bardziej popularny niż jego dwaj bracia; po II Wojnie Światowej większą popularność zyskał sznaucer miniaturowy. W 1956 roku ustalono nowy wzorzec rasy.

Szorstkowłosy, średniej wielkości, krępy pies, którego wysokość w kłębie odpowiada mniej więcej długości tułowia. Nie powinien sprawiać wrażenia ociężałego ani lekkiego. Muskulatura dobrze rozwinięta, kość mocna. USZY: cięte wysoko osadzone, noszone pionowo; ucho naturalne jest wysoko osadzone, w kształcie litery "v", załamane i swą wewnętrzną krawędzią przylegające do czaszki. Dopuszczalne jest także małe ucho stojące. OCZY - średniej wielkości są owalne, skierowane ku przodowi, ciemnej barwy, o żywym wyrazie. Dolna powieka ściśle przylegająca, spojówka niewidoczna. SZATA: okrywa włosowa jest szorstka, twarda, gęsta na grzbiecie wzniesiona, a więc nie długa i gładko przylegająca. Składa się z gęstego podszerstka i włosa okrywowego. Włosy na głowie i nogach twarde, na czole i uszach trochę krótsze. Typowymi cechami charakterystycznymi są twarda broda na kufie i krzaczaste brwi, zacieniające lekko oczy. Umaszczenie: pieprz i sól lub czarne. W przypadku sznaucerów o umaszczeniu pieprz i sól, ideałem hodowlanym jest średni odcień w równomiernym, dobrze pigmentowanym kolorze soli z pieprzem o szarym podszerstku. Wszystkie odcienie mają posiadać ciemną, podkreślającą wyraz rasy maskę, która powinna harmonizować z odcieniem szaty. Maska nie powinna być ani zbyt jasna ani za ciemna. WIELKOŚĆ I WAGA Wysokość w kłębie 45-50 cm. Waga: 13-20 kg.

To inteligentny, energiczny pies, który wymaga wczesnego ułożenia, powinien przejść szkolenie z posłuszeństwa. Można go trzymać w mieszkaniu, ale tylko pod warunkiem zapewnienia mu dużej dawki ruchu i sportu. Powinien mieć możliwość tak często jak to tylko możliwe swobodnego wybiegania sie np. na łące. Najmniejszy odgłos na klatce schodowej może być powodem długiego i głośnego ujadania. Trzeba możliwie wcześnie nauczyć go wszystkich obowiązujących zasad, inaczej może "tańczyć swojemu opiekunowi na nosie".

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//