identyfikator dla psa

Kostek 6713

Pies

4 lata

mieszaniec

Warszawa

Dodano: 2020-05-10 13:44

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Kostek ma ok. 4 lata i jest chodzącą miłością do człowieka. Tam gdzie opiekun, tam i on. Jest uczuciowy i łagodny, ale bywa też niezłym psotnikiem i łakomczuchem ???? W domu nie niszczy sprzętów, ale wyniucha każdą niezabezpieczoną rzecz wartą zjedzenia. Jest raczej średnio aktywnym pieskiem, ale chętnie się bawi - zrobi wszystko, żeby mieć kontakt z człowiekiem. Szczególną atencją darzy maskotki. Uwielbia też po prostu pieszczoty - kiedy opiekun go głaszcze, zaczepia, rozmawia z nim jest w siódmym niebie. Bardzo też lubi się uczyć, zwłaszcza kiedy w grę wchodzą nagrody w postaci smaczków ????
Lubi dzieci, nawet te małe. Nie ma w nim grama agresji (oczywiście pamiętajmy, że wszelkie zabawy psa z dziećmi powinny się odbywać pod opieką dorosłych!).
Żywo reaguje na inne psy, ale jest łagodny i nie wdaje się w żadne konflikty. W domu tymczasowym mieszka z innym psem oraz z kotami, nie ma więc żadnej przeszkody, żeby stał się członkiem rozbudowanej zwierzęcej rodziny ????
Grzecznie chodzi na smyczy, w ogóle nie ciągnie ani nie szarpie. Na spacerach jest posłuszny (o ile nie rozpraszają go inne psy). Idealnie trzyma czystość.
Jest wytrawnym podróżnikiem i chętnie jeździ samochodem (czasem aż popiskuje z entuzjazmu!)
Kiedy Kostek trafił do domu tymczasowego, bardzo nie lubił zostawać sam. Teraz spokojnie zostaje, ale w nowych miejscach zdarza mu się popiskiwać. Przy odpowiedniej nauce nie powinien to być problem, chłopak szybko sobie radzi ????
Dlaczego taki fajny pies nadal nie ma domu? Bo Kostek jest chory na pęcherzycę i niedoczynność tarczycy. Te choroby są zaleczalne, ale w tej chwili nie ma skutecznego sposobu na ich eliminację. Istnieje jednak duża szansa na remisję, a przy odpowiedniej profilaktyce i przyjmowaniu lekarstw choroby te w żaden sposób nie wpływają na jakość życia psa. Jest to jednak koszt, z którym należy się liczyć. Obecnie koszt miesięcznych leków Kostka to ok. 70-80 zł + badania co kilka miesięcy i regularne kontrole u weterynarza.
Kostek mieszka w domu tymczasowym w Warszawie.

Kontakt

Nr tel. 721225111 e-mail: zwierzecapolana@gmail.com

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//