identyfikator dla psa

Jamor 6780

Pies

2 lata

affenpinczer

Warszawa

Dodano: 2020-07-05 13:55

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Jamor, rezolutny, delikatny psiak szuka domu!

JAMOR to około 1,5 letni psiak który waży około 18 kg. Tego psiaka musiał ktoś bardzo skrzywdzić. Potrzebuje domu spokojnego, który da mu czas by mógł na nowo zaufać człowiekowi. Ładnie chodzi na smyczy, ale na każdy nowy głos, lub huk reaguje panicznym strachem. Nie ma w nim agresji do innych zwierząt. Jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany.

Psiak znajduje się w Iłowie woj. mazowieckie ale możemy pomóc w transporcie.
Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt

Kontakt tylko telefonicznie - 728-267-534

Affenpinczer to niewielki pies, z charakterystycznymi ciemnymi i okrągłymi oczami oraz szorstką sierścią. Prawdopodobnie został wyhodowany w Niemczech - początkowo był psem farmerskim, następnie w około XVII wieku zminiaturyzowany, stał się popularnym psem domowym. Pochodzenie Affenpinczera zostawiło trwały ślad w charakterze tej rasy - te małe pieski to niestrudzeni łowcy myszy a także czujni stróże mieszkania czy domu. Wspaniale nadają się dla młodszych dzieci - mają bardzo wesołe usposobienie, uwielbiają zabawy. Świetnie "dogadują się" z innymi domowymi zwierzakami.

Jest to rasa należąca do tych najmniejszych. Affenpinczer ma kwadratowe, dość mocno zbudowane ciało, z cofniętą klatką piersiową i okrągłą głową. Szyja jest krótka, a kończyny grubokościste. Sierść jest dosyć szorstka,lekko kręcona na brzuchu i dłuższa w okolicach głowy. "Affe" w języku niemieckim oznacza małpę. To świetnie oddaje charakterystyczny "małpi" wygląd pyska Affenpinczera. Oczy są okrągłe i czarne, nos mały i lekko spłaszczony. Typowy kolor umaszczenia tej rasy to czarny lub ciemnoszary, jednakże zdarza się umaszczenie beżowe. Zwierzę osiąga wzrost w granicach 25-38 cm, waga waha się między 3-3.36 kg.

Affenpinczer usposobieniem przypomina psy terierowate. Jest bardzo towarzyski, wesoły, śmiały. Dobrze się czuje wszędzie tam, gdzie jest zamieszanie i okazja do zabawy. Trzeba wyznaczyć mu pewne granice "rozrabiania" bo różnego rodzaju "małpie wygłupy" są jego specjalnością. Konieczne jest jasne określenie lidera, inaczej ten niewielki piesek gotowy jest szukać zaczepek wśród większych i silniejszych psów. Ma tendencję do zaborczego traktowania swojej miski i zabawek, potrafi się wspinać. Chociaż Affenpinczer postrzegany jest jako typowy pies do mieszkania, śmiało można go zabierać na dłuższe wycieczki czy wyjazdy. Niezbędne jest zapewnienie mu ruchu w postaci codziennych spacerów, żeby mógł spożytkować duże zasoby energi. Affenpinczer najlepiej będzie się czuł w rodzinie rozrywkowej z dużym poczuciem humoru. Bardzo dobrze toleruje obecność innych zwierząt domowych.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//