identyfikator dla psa

Bary 6884

Pies

6 lat

mieszaniec

Szczecin

Dodano: 2020-08-25 11:12

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Nie mogę napisać, że Bary stracił dom, bo do tej pory miał tylko budę i łańcuch, i nadal je ma. Miał natomiast swojego człowieka w domku obok i kawałek ziemi do obwąchiwania, co prawda kilka metrów kwadratowych – tyle, na ile pozwalał krótki łańcuch – ale miał. Dzisiaj, wyeksmitowany, czasowo mieszka kątem na czyjejś działce i czeka na cud.
Barego poznaliśmy w listopadzie. Od tamtej pory dwa razy w tygodniu ma swój raj na ziemi – krótki spacer. Jest bardzo silnym, niespecjalnie ułożonym psem, ale też nie zauważyliśmy, aby był agresywny, no chyba że obszczekuje go jakiś cwaniak zza siatki. Sierść mu się wówczas jeży na muskularnym ciele i ciężko nad nim zapanować. Gdy po raz pierwszy weszliśmy za zgodą właściciela na działkę z puszką karmy, nieśmiało zamerdał ogonem. Teraz na nasz widok prawie ciągnie za sobą budę, skacząc z radości – bo wie, że za chwilę pobiegnie przed siebie…

Bary wymaga specjalnej troski, to spory, silny pies po przejściach. Kilka lat spędził w schronisku, kilka lat na łańcuchu. Myślę, że mógłby żyć na dworze, gdyby ktoś zapewnił mu ciepłą budę i postawił boks. Ważne, żeby już nigdy nie czuł chłodu metalowego łańcucha. Takie mam marzenie.
Szczeciński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami obiecał pomóc we wszelkich formalnościach adopcyjnych.
Bary zostanie zbadany i zaszczepiony.
Kto pokocha działkowego Barego?

Kontakt

605 352 910

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//