Nie jest kastrowany i ze względu na wiek nie będziemy tego robić chyba ze będzie mieć kłopoty zdrowotne, które będą tego wymagać.

Nie szukamy budy, kojca, garażu. Szukamy domu, gdzie nasz psiak będzie miał kontakt z ludźmi!!!
Pies znajduję się w domu tymczasowym w Krakowie.
" />
identyfikator dla psa

Bufor 6947

Pies

11 lat

mieszaniec

Kraków

Dodano: 2020-09-18 22:23

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Bufor trafił do schroniska w Chrcynnie (pod Nasielskiem) w 2016 roku.
Bal się człowieka tak mocno, ze nie wychodził z budy przez 2 lata gdy się zbliżaliśmy.
Ostatni rok dopiero zaczął zwiedzać schronisko i otaczający go las.
Na spacerach nie ciągnie, ignoruje inne pieski, spokojnie ładnie porusza się pod warunkiem wsparcia ze strony człowieka.

W jednym oku zwapniona soczewka (nieoperacyjne), drugiemu oku zostało może 6 miesięcy nim przestanie funkcjonować.

W schronisku w kojcu był zarówno z samcami, jak i suniami.

Przepięknie odnalazł się w domu tymczasowym w bloku. Chociaż pierwsze wejście do klatki, windy i mieszkania było bardzo trudne! I myśleliśmy ze szybko się nie odnajdzie i będzie trzeba go każdorazowo wnosić. Nic bardziej mylnego. Wystarczy ze ma ścianę która może wyczuć, człowieka obok i wszystkie szczyty może zdobyć.
Oczywiście nowe sytuacje budzą w nim lęk, ale to dlatego że nic nie widzi. Ale z ufnością podąża za człowiekiem.

Dom tymczasowy twierdzi że to pies niemal idealny
niemal bo lubi zabierać rzeczy i kopać w posłaniu i wyrzucać zabawki i poduszki :D

Pies, który kilka lat był w schronisku od pierwszego dnia siusiał na dworze i np. mimo rozwolnienia dawał znać że musi na dwór.
Bardzo lubi sunie rezydentkę, której daje buziaki (ale jak prawdziwy dżentelmen, nienachalnie). Ma w sobie masę miłości, którą chce rozdać też człowiekowi, mimo ze życie go nie oszczędzało.

Jest pogodnym psiakiem, merda ogonkiem przy kontakcie z człowiekiem. Jest średniej wielkości (29 kg) pieskiem. Bardzo lubi bawić się pluszakami.
Poza wzrokiem badania ma bardzo dobre mimo swojego wieku (9-11 lat)
Cytując dom tymczasowy "czasami po jego zachowania żwawego wariatuńca ???? to coraz bardziej się skłaniam że 9 lat to max."

Nie jest kastrowany i ze względu na wiek nie będziemy tego robić chyba ze będzie mieć kłopoty zdrowotne, które będą tego wymagać.

Nie szukamy budy, kojca, garażu. Szukamy domu, gdzie nasz psiak będzie miał kontakt z ludźmi!!!
Pies znajduję się w domu tymczasowym w Krakowie.

Kontakt

607606125

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//