identyfikator dla psa

Tokyo 6982

Pies

5 lat

tosa inu

Czeladź

Dodano: 2020-10-14 16:12

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Witam

Obecna sytuacja życiowa zmusza mnie do oddania mojego psa w inne ręce. Mój pies potrzebuje kogoś kto ma czas i wielkie serce. To jest dla mnie bardzo ciężka decyzja ale jednocześnie nie ma paniki, czas i pieniądze nie grają roli. Oddam psa za darmo ale muszę mieć 100% pewności, że pies będzie miał szczęśliwy żywot.

Rasa psa to Mastiff Tosa, nazywa się Tokyo, urodzony 3 Maj 2015 roku, pies posiada rodowód oraz książeczkę szczepień i nie jest kastrowany. Pies jest w naszej rodzinie od szczeniaka. Pies przebywa w Szwecji lecz urodził się w Polsce. Ja jestem w stanie dostarczyć psa osobiście w każde miejsce na terenie całej Polski bez żadnych kosztów.

W razie dodatkowych i szczegółowych pytań proszę o kontakt najpierw drogą mailową. Na najciekawsze propozycje odpowiem. Proszę podawać konkretne przykłady w mailu dlaczego akurat Ty byłabyś/byłbyś odpowiednią osobą.

Kontakt

scarchest110@gmail.com

Rasa wywodzi się z Japonii. Psy do walk były hodowane tam od wielu wieków. Tosa inu powstał ze skrzyżowania rodzimych japońskich psów go walk z nowo przybyłymi do Japonii rasami, takimi jak bernardyny, mastify, dogi, buldogi i pointery. Nazwa rasy pochodzi od regionu Tosa, miasta na wyspie Shikoku, które słynęło z walk psów. Od początku istnienia walczył przeciwko psom. Planowa hodowla tosa inu rozpoczęła się około 1848 roku. W roku 1910 organizowanie walk psów zostało zabronione, wtedy to nastąpił upadek ras bojowych. W czasach II Wojny Światowej populacja tosa inu spadła prawie do zera. Opierając się na zwierzętach, które przeżyły została odtworzona linia hodowlana tosa inu. Obecnie psy tej rasy spotkać można na wszystkich kontynentach.

Duży pies o majestatycznym usposobieniu i mocnej budowie. Pies o wiszących uszach, krótkowłosy, o graniastej kufie i o grubym u nasady, swobodnie opadającym ogonie. Ma małe, ciemnobrązowe oczy o pełnym godności wyrazie. Uszy małe, dość cienkie, osadzone na bokach czaszki, wiszące i przylegające do policzków. Ogon gruby u nasady, zwężający się ku końcowi, opuszczony sięga do stawu skokowego. Włos krótki, twardy i gęsty. Umaszczenie czerwone, płowe, apricot, czarne, pręgowane. Wysokość w kłębie: psy: minimum 60 cm, suki: minimum 55 cm

Od samego początku istnienia rasy był psem bojowym, dlatego może być agresywny w stosunku do innych psów. Odpowiednio wcześnie socjalizowany i wychowywany wśród ludzi tosa inu jest dobrym psem rodzinnym, w stosunku do swojego opiekuna jest wierny i oddany. To idealny pies stróżujący i obrończy. Nie nadaje się na pierwszego psa niedoświadczonego hodowcy. Ma silny charakter, dlatego właściciel musi od samego początku ustalić hierarchię stadną. Nie wolno stosować przemocy fizycznej w procesie wychowywania. Tosa jest psem bardzo podatnym na szkolenie, który chętnie wykonuje polecenia właściciela.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//