identyfikator dla psa

SIMEK 7014

Pies

2 lata

mieszaniec

Kraków

Dodano: 2020-11-11 08:43

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

SIMEK P 22/10/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: STYCZEŃ 2018
ROZMIAR: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: PAŹDZIERNIK 2019

Kategoria: ŚREDNIE PSY

Simek pilnie potrzebuje domu. Bardzo tęskni za człowiekiem, który jest jedynym, czego brakuje mu do szczęścia

To około dwuletni psiak, który przeżył już bardzo wiele. Simka potrącił samochód. Mimo niepełnosprawności pies po wypadku biegał samopas, miał liczne rany, obtarcia, zadrapania, bo ciągnął sparaliżowanymi nogami po drodze. Został więc odebrany interwencyjnie rodzinie, która go zaniedbała. Po prawie roku w schronisku wreszcie znalazł dom, jednak nie na długo… Parę miesięcy później został z powrotem oddany.

W schronisku od razu dał się poznać od wspaniałej strony. To niesamowicie radosny, energiczny i przyjacielski pies, który kocha człowieka. Kocha też swój wózek inwalidzki, który pozwala mu biegać niczym wyścigówka.

Simek jest wyrozumiały i mądry, więc nie sprawia żadnych problemów przy zakładaniu wózka, nawet jeśli ktoś nie ma w tym wprawy. Szybko się uczy i wiele rozumie. Uwielbia głaskanie, przytulanie i zabawki.

Jest bardzo delikatny i nadaje się do domu z dziećmi (mieszkał z dwójką około 2-letnich chłopców). Trzeba oczywiście liczyć się z jego niepełnosprawnością, ponieważ Simek ma sparaliżowany tył, przez co czasem załatwia się pod siebie. Trzeba go także odsikiwać, co nie jest jednak trudne. Obecnie istnieje wiele rozwiązań dla piesków w podobnej sytuacji takich jak np. pieluchy czy pampasy.

Simkowi szukamy odpowiedzialnych opiekunów, którzy zapewnią mu miłość i bezpieczeństwo oraz będą świadomi potrzeb wynikających z jego stanu zdrowia. Psiak po powrocie do schroniska jest bardzo smutny i stęskniony, stąd płacze za każdym razem, gdy wraca do boksu. Czeka na swojego człowieka, który pokocha go już na zawsze.

Piesek czeka na wymarzony domek w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Krakowie

Kontakt w sprawie adopcji pieska wyłącznie telefoniczny

Maria 662026132

Kontakt

662026132

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//