identyfikator dla psa

Wirtualne adopcje zwierząt

Blog

Chęć niesienia pomocy czworonogom nie zawsze idzie w parze z możliwością przygarnięcia któregoś z nich na stałe. W dobie internetu adopcja nie jest jedynym wyjściem. Mnogość portali związanych z tematyką opieki nad zwierzętami proponuje ciekawy wariant - adopcje wirtualne. Dzięki nim możemy ukierunkować naszą potrzebę płynącą prosto z serca i przyczynić się do poprawy losu wybranego zwierzęcia. Taka forma pomocy wydaje się idealną dla wszystkich, którzy nie mogą przygarnąć psa lub kota pod swój dach, a wrażliwość nie pozwala im na przejście obojętnie obok ich potrzeb..

Decydując się na taką formę wsparcia bez trudu znajdziemy - chociażby za pomocą przeglądarek internetowych - schroniska i azyle, które ją proponują. Podstawowa wersja jest zawsze taka sama - wpłacamy co miesiąc zdeklarowana kwotę pieniędzy na rzecz konkretnego zwierzęcia. Większość przytulisk oferuje w zamian zamieszczenie informacji o darczyńcy - zazwyczaj przy opisie czworonoga na stronie internetowej. Niektóre dopuszczają możliwość istnienia więcej niż jednego opiekuna, szczególnie w przypadku zwierzaka o specyficznych potrzebach - np.będącego w trakcie leczenia. Partycypowanie w kosztach utrzymania psa lub kota owocuje możliwością wejścia z nim w całkiem niewirtualną zażyłość. Będąc internetowym opiekunem mamy również szansę odwiedzić zwierzę w jego środowisku, pobawić się z kotem, zabrać psa na spacer. Otrzymywać będziemy informacje na temat wykonywanych zabiegów stanu zdrowia i samopoczucia pupila (wraz z fotografiami). Różne placówki mają różne pomysły na przeprowadzanie tej formy wsparcia, najlepiej więc o szczegóły pytać u źródła.

Niektóre azyle proszą o przekazywanie dobrowolnie wybranej kwoty pieniędzy, inne określają wysokość wpłaty. Może być ona wyższa w przypadku np.psa większej rasy lub zwierzęcia przewlekle chorującego. Część schronisk szczegółowo opisuje koszty i ich wykorzystanie. Taka klasyfikacja może być przydatna szczególnie w przypadku, kiedy wirtualnej adopcji dokonuje nie osoba prywatna, ale np. firma lub klasa szkolna, gdzie koszty utrzymania pupila podzielone są między większą ilość osób. Swoją drogą ta forma pomocy wydaje się być świetnym pomysłem na edukację dzieci, uczenie ich odpowiedzialności i uczulanie na problemy społeczne.

Warto wziąć pod uwagę adopcję zwierzęcia za pośrednictwem przestrzeni wirtualnej. To wygodna opcja, która jest dostępna praktycznie dla wszystkich miłośników zwierząt, a której konsekwencje są w świecie naszych braci mniejszych nie do przecenienia.

identyfikator vetid